عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۹ ۱۳:۰۴

قانونگذار آمریکایی خواستار حمله هسته‌ای به غزه شد!

یک قانونگذار آمریکایی اخیرا در یک سخنرانی پیشنهاد داد مانند حمله هسته‌ای آمریکا به ژاپن در جنگ جهانی دوم، غزه نیز هدف حمله‌ هسته‌ای واقع شود! اظهاراتی که واکنش‌های گسترده‌ای را در پی داشته است.

با انتشار تصویر اظهارات جنجالی «تیم والبرگ» عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا که او در آن خواستار حمله هسته‌ای به غزه شده بود، مقامات و کاربران فضای مجازی انتقادات گسترده‌ای را علیه این عضو مجلس نمایندگان آمریکا مطرح کردند.
بسیاری از سیاستمداران ترقی‌خواه این اظهارات والبرگ را محکوم کرده و نسبت به مطرح‌شدن چنین سخنانی از زبان او که در گذشته کشیش مسیحی بوده، ابراز حیرت کردند.
بر اساس تصاویر منتشرشده، این قانون‌گذار آمریکایی که هفته گذشته در ایالت میشیگان در جمعی نسبتاً کوچک سخنرانی داشت، گفت آمریکا نباید برای کمک بشردوستانه به غزه حتی ذره‌ای خرج کند. او در ادامه رژیم صهیونیستی را بزرگ‌ترین متحد آمریکا در جهان خواند و گفت واشنگتن به‌جای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه، باید بودجه خود را صرف حمایت از رژیم صهیونیستی کند. والبرگ با اشاره به حمله هسته‌ای آمریکا به هیروشیما و ناگازاکی در جنگ جهانی دوم، گفت: «باید مثل ناگازاکی و هیروشیما باشد. زودتر تمامش کنید!»
والبرگ همچنین این اظهارات را درباره اوکراین هم مطرح کرد، اما گفت حمله هسته‌ای به اوکراین باهدف واردآوردن تلفات سنین به ارتش روسیه است.
در پی انتشار سخنان والبرگ، شورای روابط آمریکایی-اسلامی در بیانیه‌ای اظهارات این قانون‌گذار آمریکایی را محکوم کرد و آن را «دعوت آشکار به نسل‌کشی» دانست.
«داوود ولید» مدیر اجرایی این شورا در بیانیه‌ای گفت: «این… باید توسط همه آمریکایی‌هایی که برای جان انسان‌ها و قوانین بین‌المللی ارزش قائل هستند، محکوم شود.»
ولید در ادامه تصریح کرد: «اینکه به‌سادگی خواستار اقدامی شوید که جان تک‌تک انسان‌های ساکن غزه را می‌گیرد، این پیام هولناک را می‌دهد که جان فلسطینی‌ها هیچ ارزشی ندارد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021