عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۲-۱۲-۰۲ ۰۲:۴۰

قلعه نویی: حقانیت ما در جام ملت‌ها ثابت شد

سرمربی تیم ملی معتقد است بازی با امارات یک دیدار حساس و فینال‌گونه است؛ چرا که این دیدار صدرنشین گروه را مشخص می‌کند.

امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از سومین دیدار تیمش در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا مقابل امارات اظهار کرد: خوشحالم جزو اولین تیم‌هایی بودیم که صعود کردیم. آمار بسیار خوبی در بازی قبل مقابل هنگ کنگ داشتیم و توانستیم ۵۱۰ پاس و مالکیت ۷۰ درصد داشته باشیم. دو بازی در این مسابقات بود که تیم‌ها زیر ۱۰۰ پاس صحیح داشتند. یکی‌اش برای تیم هنگ کنگ بود که تیم ما اجازه نداد تیم حریف به این تعداد پاس برسد. او ادامه داد: این‌که یک تیم بد بازی کند و یک تیم گل نزند دو مساله جدا است. مقابل هنگ کنگ بازی خیلی خوبی انجام دادیم. آمار این را می‌گوید. آمار خوبی مقابل هنگ کنگ داشتیم.
در بازی با هنگ کنگ ۲ ایراد داشتیم
سرمربی تیم‌ملی ادامه داد: در بازی قبل دو ایراد در تیم ما وجود داشت. یکی لو دادن پاس‌های ساده بود و دیگری اشتباهات فردی که باعث موقعیت‌سازی تیم حریف شد. بدشانسی هم وجود داشت. روزبه چشمی قصد دیگری داشت که بدشانسی آورد و پاسش به حریف برخورد کرد. بازی قبل خیلی خوب بازی کردیم اما توقع داشتیم از موقعیت‌ها استفاده کنیم. قلعه‌نویی بیان کرد: در بازی‌های دیگر شاید چنین موقعیت‌هایی را به دست نیاوریم. من از بازیکنانم تشکر می‌کنم چون خیلی زحمت کشیدند. خوشحالیم که جزو سه تیم اول صعود کننده بودیم. معتقدم اگر فلسطین و هنگ کنگ در گروه دیگری بودند، به عنوان تیم سوم صعود می‌کردند. بازی‌ها این را نشان می‌دهد. خیلی‌ها می‌گفتند گروه ایران، گروه آسانی است اما گروه ایران جزو گروه‌های سخت بوده است.
با این آمار، جای انتقاد هم وجود دارد؟
سرمربی تیم ملی ایران درباره تقابل با امارات گفت: بازی با امارات حساس و فینال گونه است چون تقریبا سرگروهی مشخص می‌شود. ما فردا باتوجه به این‌که برای بازی بعد استراحت بیشتری داریم، با تمام قوا به زمین می‌رویم. امیدواریم بازی خوبی انجام دهیم و نتیجه خوبی بگیریم. امارات هم طبق آمار پیشرفت خیلی خوب داشته است. امیدوارم بتوانیم بازی خوبی را انجام دهیم تا دل مردم شاد شود. باید ببینیم چه اتفاقی در بازی خواهد افتاد. او درباره انتقادات نسبت به عملکرد ایران پس از بازی با هنگ کنگ عنوان کرد: انتقاد خوب است و باعث می‌شود مشکلات را برطرف کنیم. با این حال من طبق آمار صحبت کردم و وقتی تیمی این آمار را ارائه می‌دهد، جای انتقاد وجود دارد؟ ما در تیممان ایراداتی هم داریم. مثلا در ضربات آخر بی‌دقت بودیم و در جلوی زمین توپ‌های معمولی را لو می‌دادیم اما انتقاد با تخریب خیلی فرق دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *