عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۹ ۱۲:۰۶

لزوم جلوگیری از فعالیت خانه‌مسافرها و تورهای غیرمجاز در کردستان

تیمور خالدی در جلسه ارتقای امنیت گردشگران استان که با حضور نماینده دستگاه‌های مربوطه در حوزه‌های انتظامی، امنیتی و... در سنندج برگزار شد، گفت: براساس مصوبه هیئت وزیران، همه واحدهای اقامتی از جمله خانه‌ مسافرها در سطح استان باید با داشتن مجوز رسمی از اداره‌‌کل میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فعالیت کنند.

سنندج-سارافیضی،خبرنگارعصررسانه : رئیس اداره نظارت و ارزیابی خدمات دفاتر گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان بر لزوم همکاری بین‌بخشی دستگاه‌های مربوطه برای جلوگیری از فعالیت خانه‌مسافرهای غیرمجاز و تورهای بدون مجوز در استان تأکید کرد.

تیمور خالدی  در جلسه ارتقای امنیت گردشگران استان که با حضور نماینده دستگاه‌های مربوطه در حوزه‌های انتظامی، امنیتی و… در سنندج برگزار شد، گفت: براساس مصوبه هیئت وزیران، همه واحدهای اقامتی از جمله خانه‌ مسافرها در سطح استان باید با داشتن مجوز رسمی از اداره‌‌کل میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فعالیت کنند.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی خدمات دفاتر گردشگری کردستان با بیان اینکه شناسایی تورها و خانه‌مسافرهای غیرمجاز در سطح استان به صورت‌ جدی در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: همکاری بین‌بخشی دستگاه‌های اجرایی در راستای ساماندهی تورها و خانه‌های مسافر، در توسعه گردشگری استان بسیار ضروری است.

او افزود: خانه‌های غیرمجاز نه تنها خدمات مناسبی به گردشگران به‎لحاظ بهداشتی و رفاهی ارائه نمی‌دهند بلکه از امنیت مناسبی برای مسافرانی که اقدام به اقامت در این منازل غیر‌مجاز می‌کنند نیز برخوردار نیستند.

خالدی با اشاره به اینکه روند اخذ مجوز خانه‌مسافر از طریق سامانه ملی مجوزها در حال انجام است، عنوان کرد: باید در ارزیابی و صدور مجوز برای واحدهای خانه‌مسافر در سطح استان با دقت عمل اقدام شود.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی خدمات دفاتر گردشگری کردستان، آرامش و امنیت اجتماعی را از الزامات توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان دانست و یادآور شد: انسجام بیشتر موجب نتیجه بهتر در تمامی بخش‌ها خواهد شد و این اداره‌کل تمام اقدامات لازم برای توسعه همکاری با دستگاه‌های ذیربط و بخش‌های خصوصی استان را انجام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021