عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۰۷:۰۰

محمدباقر قالیباف: به جای تنش گشایش ایجاد کنیم

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مردم دغدغه مسکن، تحصیل و معیشت دارند، گفت: در نقشه دشمن حرکت نکنیم، به جای تنش، گشایش ایجاد کنیم و به درد مردم برسیم. محمدباقرقالیباف روز سه‌شنبه -پنجم تیرماه- در پنجمین و آخرین مناظره نامزدهای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در مقابل پنج رقیب دیگر انتخاباتی خود، برنامه‌ها و دیدگاه‌های اجرایی در دولت خدمت و پیشرفت با موضوع کارآمدسازی دولت را تشریح کرد.

قالیباف گفت: همه نکاتی که پیش این گفتم و امروز عزیزان بیان می‌کنند، مسائلی است که در ۲ تا ۳ دهه گذشته همیشه مطرح کردیم ولی هنوز این مسائل حل نشده است. بر همین اساس به نظرم باید ابتدا سعی کنیم در نقشه دشمن حرکت نکنیم. چرا که دشمنان آسایش و آرامش مردم ما را نمی‌خواهند و ما نباید مردم کشور را پریشان تر کنیم.
نامزدچهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه دشمنان نمی خواهند افق روشنی از کشور برای جوانان کشور ترسیم شود، تصریح کرد: برهمین اساس ما باید وظیفه خود را به درستی انجام دهیم و امروز مردم دغدغه دارند که وقتی اجاره خانه سر رسید به کجا بروند و به کدام حاشیه شهر یا روستا مهاجرت کنند.قالیباف ادامه داد: ما نباید تنش و چالش درست نکنیم، بلکه هر کدام از ما که هفته دیگر به ریاست جمهوری رسیدم باید برای تورم، مشکلات اقتصادی، مسکن و غیره تصمیم گیری کنیم.
به جای فضای تنش و چالش، گشایش ایجاد کنیم
قالیباف با تاکید بر اینکه باید به جای فضای تنش و چالش، گشایش ایجاد کنیم، عنوان کرد: اگر قرار است با یکدیگر بحث کنیم، دعوا و حرکت ما باید برای رسیدگی به درد مشکلات مردم باشد. در غیر این صورت هفته آینده هر کدام از ما که توفیق خدمت به مردم داشته باشیم، باید برای مسائل حقوق، کسری بودجه، ارز و دیگر مسائل تصمیم گیری کنیم و برای این مسائل نیازمند قدرت تصمیم‌گیری و اجماع‌سازی هستیم.
نامزدچهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به موضوع کرسنت که شب گذشته در مناظره مطرح شد، گفت: وقتی موضوع چای دبش مطرح می‌شود، باید ریشه این خسارت‌ها را رسیدگی کرد. چرا که بدون شک ریشه این خسارت‌ها در ناکارآمدی است.
وی اضافه کرد: وقتی تنش و ناکارآمدی وجود دارد، وقتی به اندازه صادرات نفت به همان میزان در داخل کشورانرژی هدر می‌رود، وقتی که سه ماه از مصوبه قانونی مجلس برای همسان سازی حقوق بازنشسته‌ها گذشته ولی هنوز این همسان سازی انجام نشده است، مشخص است که نیازمند اجماع سازی، وحدت و همکاری داریم.
نباید دغدغه‌های مردم برای رییس جمهور
دغدغه دوم شود
قالیباف با تاکید بر توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که ویژگی‌های نامزدهای ریاست جمهوری را برشمردند، یادآور شد: باید هر گونه تلاش، فعالیت، هرگونه هم افزایی برای حل مشکلات مردم را دنبال کنیم. اما مشکل اساسی ما این است که وقتی به پست و مسئولیت رسیدیم، دغدغه مردم ممکن است دغدغه دوم ما شود. در حالی که هرآنچه که برای خود می پسنیدم باید برای مردم عزیز بپسنیدم.پ
وی اضافه کرد: اگر گرفتار تنش‌ها و بگومگوهای گذشته شدیم و مسائل و مشکلات مردم که امروز واقعا آسایش نداشته و پریشان هستند، برای آنها چاره اندیشی نکنیم به وظیفه اسلامی و ایرانی خود عمل نکردیم.
آخرین مناظره ۶ نامزد انتخابات ریاست جمهوری همزمان با روز عید سعید غدیر و ۲ روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه است.
سعید جلیلی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محمد باقر قالیباف، علیرضا زاکانی، مصطفی پورمحمدی و مسعود پزشکیان، ۶ نامزد تایید صلاحیت شده در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری هستند. چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه – هشتم تیر- در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021