عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۲۱:۳۵

مدیرکل بازرسی استان البرز : تسریع در اخذ مجوز کسب و کار برای ۲۴۲ واحد

کرج-مهیا حسن آبی،خبرنگارعصررسانه : مدیرکل بازرسی استان البرز اعلام کرد: سال گذشته ۲۴۲ مورد تسریع در اخذ مجوز کسب و کار داشتیم که ۱۸۵ مورد پیگیری و از تعطیلی ۴۴ واحد جلوگیری به عمل آمد. « محمد تقی حاجی مشهدی» در نشست خبری خود گفت : سال گذشته اداره کل بازرسی استان البرز پنج موضوع مهم از جمله حواشی سیل و چای دبش را باجدیت بررسی و دنبال کرد.حاجی مشهدی افزود : البرز به لحاظ تعداد بازرسی های فوق العاده در استان ها اول است ضمن آنکه در مجموع ۱۲۰ فقره پرونده در بازرسی های استان تهیه و ۳۲۸ گزارش به مراجع بالا دستی ارسال شده است.

مدیرکل بازرسی البرز بیان کرد: در این مدت از ۵۲هزار هکتار اراضی کشاورزی و ملی استان البرز رفع تصرف شد.

حاجی مشهدی اذعان کرد: در حوزه حمایت از تولید و سرمایه گذاری البرز ، اخذ عوارض تغییرکاربری از سرمایه گذار به صورت نقدی و تقسیط پنج ساله یکی از اقدامات مهمی بود که محقق شده است .

مدیرکل بازرسی استان البرز درادامه به رسیدگی به پنج هزار و۸۰ شکایت در این استان طی سال گذشته خبرداد و گفت: این آمار در مقایسه با سال ماقبل که سه هزار و۲۰۷ فقره بود، رشد ۶۷ درصدی داشت .

حاجی مشهدی افزود : ۵۴ فقره گزارش کلان از وضعیت ساخت و سازهای غیر مجاز ، ریزگردها و آلودگی هوا توسط اداره بازرسی استان تهیه و به مراجع بالا دستی ارسال شد.

مدیرکل بازرسی استان البرز گفت: محکومیت یکی از مدیران سازمان های تابعه شهرداریهای استان البرز به پرداخت ۱۴ میلیارد ریال یکی از مهمترین اقدامات بازرسی این است.

حاجی مشهدی افزود: پارسال موضوع آزاد سازی ۲۲ هکتار اراضی حاشیهآزاد راه تهران – کرج و موضوع ۱۱۳ هزار میلیارد ریال عوارض تغییرکاربری باغ ها ی استان نیز پیگیری شد.

وی در ادامه به موضوع عوارض تغییر کاربری تالارهای گرمدره اشاره کرد و افزود: در این زمینه ۵۷ هزار میلیارد ریال به نفع بیت المال عمل شد.

 

شناسایی عوامل وصول رمز ارزها ، پیگیری و آزادسازی نقاط مشخصی از حریم رودخانه کرج به مساحت ۶۱۰ مترمربع ، شناسایی و برخورد با فرار مالیاتی چند شرکت بزرگ ،پیگیری ابطال شورای شهرمحمد شهر ، جلوگیری از صدور پروانه ساختمان در حریم کاخ مروارید ، جلوگیری از فروپاشی پل خاتون با تذکرات و هشدارها از دیگر اقداماتی اداره کل بازرسی استان البرز درسال گذشته بود.

وی افزود: پایش سازه های تاریخی ،پیگیری مزایده های عمومی صنایع غذا و دارو ، فروش املاک تملیکی در مجموع به ارزش یک هزارو۱۱۰ میلیارد ریال از دیگر اقدامات اداره کل بازرسی البرز در سال گذشته بوده است.

مدیر کل بازرسی استان البرز گفت: پیگیری طرح های نهضت ملی مسکن و تعقیب کیفری ۱۱ نفر در این زمینه و آزاد سازی طرح گردوکاری البرز از دیگر اقدامات درسال گذشته بوده است .

وی بیان کرد: سال گذشته از تبدیل وضعیت ۳۰۳ نفر از نیروهای شهرداری های البرز به صورت غیر قانونی از قراردادی به پیمانی جلوگیری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021