عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۲-۱۲-۰۹ ۰۲:۲۴

مدیریت شهری را یکپارچه و متناسب با فرهنگ خود پیش ببریم

وزیر کشور گفت: باید در ساختمان سازی و مدیریت شهری هویت ایرانی - اسلامی خود را حفظ و مدیریت شهری را یکپارچه و متناسب با فرهنگ غنی خود پیش ببریم .

احمد وحیدی در افتتاحیه نخستین نمایشگاه شهرایران در مصلی امام خمینی افزود: مسأله شهر و مدیریت آن موضوع روز ما است شهرنشینی روز به روز در حال رشد است و شهرنشینان انتظار دارند تا بهترین خدمات را دریافت کنند. وی اظهار داشت: با روند توسعه شهرنشینی مدیریت شهری هم موضوع پیچیده تری می‌شود بنابراین پرداختن به مسائل شهری امر بسیار تاثیرگذار و مهمی است که باید جدی گرفته شود.
وی با تاکید بر اینکه در این میان شهروندان ذینفع اصلی هستند، گفت: مسأله این است که مدیریت شهری چگونه می تواند بهترین خدمات را فراهم کنند و این مساله بنا به تعدد مسایل در شهرها موضوعات متنوعی را شامل می‌شود. وزیر کشور افزود: مسایلی مانند توسعه حمل و نقل، مدیریت پسماند، ایجاد فضای سبز، کنترل آلودگی هوا و تامین آب و برق از جمله موضوعات مهم مدیریت شهری و از ساختارهای اصلی شهرنشینی است و اینکه چگونه در اختیار شهروندان قرار گیرد بسیار مهم است. وی ادامه داد: اینکه اقتصاد شهری چگونه می تواند موتور محرک باشد ، اینکه حاشیه نشینی اتفاق نیفتد و در صورت اتفاق چگونه چاره اندیشی کنیم ، چگونه اصالت و هویت خود را در ساختمان سازی ها رعایت کنیم تا معماری ایرانی – اسلامی رعایت شود از جمله مسائل مهم در مدیریت شهری است.
وحیدی گفت: چند سالیست که شهر هوشمند مطرح شده اینکه چگونه به سمت شهری هوشمند حرکت کنیم نیازمند اجماع همگانی است ، تمام این مسائل باید در قالب مدیریت شهری اتفاق بیفتد؛ اینها مسایل ساده‌ای نیستند و هر کدام پیچیدگی خاص خودشان را دارند، به عنوان مثال در شهری روزانه هزاران تن پسماند تولید می شود اگر از ابتدا صحیح مدیریت نشود قطعا در آینده نه چندان دور به معضل بزرگی تبدیل خواهد شد. بنابراین کنترل آن مسأله مهمی است که به نحوه مدیریت شهری برمی گردد. وی تاکید کرد: لازمه همه اینها ایجاد یک جریان اندیشه ورز قوی است و امیدوارم در پایان این نمایشگاه با به اشتراک گذاشتن تجربیات به یک مدیریت شهری یکپارچه و همه جانبه برسیم و ایده خلاقانه جدیدی از دل آن بیرون آید. وی اظهار داشت: اول باید در خلاقیت ها ظرفیت سازی کنیم تا به مدیریتی روزامد و کارآمد برسیم تا بهترین خدمات به شهروندان ارایه شود و بتوانیم مفهوم مدیریت شهری را آنطور که باید با فرهنگ و مسائل اجتماعی خود پیش ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *