عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۳:۳۰

مرد سیاهپوش در کمین رکوردها

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران با قهرمانی این تیم در لیگ برتر می‌تواند رکوردهای منحصر به فردی را به نام خود ثبت کند.تیم استقلال تهران دوشنبه شب و در هفته بیست‌و هفتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران تیم فولاد خوزستان را با یک گل شکست داد تا یک گام دیگر به فتح جام نزدیک شود. تک گل شاگردان نکونام در این بازی را ایمان سلیمی در دقیقه ۵۸ به ثمر رساند. آبی‌پوشان تهران با این برد ۶۰ امتیاز شدند و بالاتر از دیگر مدعیان، دست برتر را برای فتح جام بیست و سوم دارند.شاگردان جواد نکونام در صورت برد در سه بازی دیگر لیگ بدون توجه به نتایج پرسپولیس به پنجمین عنوان قهرمانی در تاریخ لیگ برتر خواهند رسید. 

. چهار عنوان قبلی استقلال با امیر قلعه‌نویی (سه بار) و فرهاد مجیدی کسب شده است. قهرمانی احتمالی نکونام با استقلال می‌تواند او را صاحب رکوردهای متفاوتی در لیگ برتر کند.
نخستین قهرمانی در کسوت مربیگری
نکونام یازدهم خردادماه می‌تواند نخستین قهرمانی ایران را در کسوت مربیگری در ایران کسب کند. مرد لالیگایی فوتبال ایران در گذشته سرمربی فولاد خوزستان بود که نتوانست به همراه این تیم لیگ برتر فوتبال ایران را فتح کند. البته نکونام سابقه قهرمانی جام حذفی و سوپر جام فوتبال ایران را با تیم فولاد خوزستان را در کارنامه دارد. این مربی سابقه مربیگری در لیگ یک را نیز دارد و با تیم‌های خونه به خونه و نساجی در لیگ آزادگان حضور داشته است.
نکونام در سال ۱۳۹۷ با نساجی مازندران به عنوان نایب قهرمانی لیگ یک رسید و نماینده مازندران را به لیگ برتر فوتبال ایران رساند. نماینده‌ای که در هفته بیست و هشتم یک بازی حساس برابر استقلال دارد و بسیاری باور دارند که برد در این بازی می‌تواند پل قهرمانی این تیم باشد.در حال حاضر ساکت الهامی هدایت تیم نساجی را بر عهده دارد و با این تیم توانسته نتایج قابل قبولی بگیرد.
نکونام در دوران بازی نخستین قهرمانی لیگ را با پاس تهران تجربه کرد و بعد از سال‌ها بازی در اسپانیا به استقلال آمد تا دومین قهرمانی خود را در لیگ فوتبال جشن بگیرد. تیم استقلال با گل وی در برابر فولاد خوزستان به قهرمانی لیگ برتر رسید.
قهرمانی در سال نخست
مرد لالیگایی فوتبال ایران اگر بتواند استقلال را به عنوان قهرمانی لیگ برتر برساند به نخستین مربی این تیم تبدیل خواهد شد که در سال نخست حضورش آبی‌پوشان را به عنوان قهرمانی خواهد رساند. پیش از نکونام امیر قلعه نویی و فرهاد مجیدی استقلال را به عنوان قهرمانی رساندند. قلعه نویی پس از سه فصل حضور در استقلال نخستین عنوان قهرمانی خود را با این تیم کسب کرد. فرهاد مجیدی نیز در چند مقطع مختلف هدایت تیم استقلال را بر عهده داشت تا در نهایت استقلال را به عنوان قهرمانی لیگ برتر در دوره بیست و یکم برساند. البته مجیدی در آن فصل یک رکورد منحصر به فرد از خود به جای گذاشت و آن نیز قهرمانی بدون باخت بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021