عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۱۰:۲۹

مصرف برق به ۵۰ هزار مگاوات نزدیک شد

میزان مصرف برق کشور شب گذشته (شنبه، هشت اردیبهشت) با عبور از مرز ۴۹ هزار مگاوات به ۵۰ هزار مگاوات نزدیک شد.این روزها گرچه هنوز برخی نقاط کشور شاهد هوای معتدل هستند و انتظار نمی‌رود وضعیت مصرف برق افزایشی باشد، اما طبق آمار تازه شرکت مدیریت شبکه برق ایران، وضع مصرف برق با رشد همراه شده است.براین‌اساس، شب گذشته در ساعت ۱۹ و ۳۷ دقیقه میزان مصرف برق به رقم ۴۹ هزار و ۷۶۵ مگاوات رسید. این میزان مصرف با افزایش بیش از ۵ هزار مگاواتی روبرو شده است.سال گذشته در همین بازه زمانی رقم مصرف ۴۴ هزار و ۶۱۶ مگاوات بوده است. همچنین مصرف برق روز گذشته هم بیش از ۶ هزار مگاوات رشد داشت.

روز گذشته در ساعت ۱۳ و ۲۰ دقیقه عدد مصرف برق به ۴۸ هزار و ۸۳۵ مگاوات رسید. این در حالی است که سال گذشته در همین بازه زمانی میزان مصرف ۴۲ هزار و ۳۰۴ مگاوات بود که رشد بیش از ۶ هزار مگاوات را نشان می‌دهد.بخش صنعت کشور روز گذشته ۶ هزار و ۱۵۷ مگاوات برق مصرف داشت که در ساعت ۱۹ و ۳۷ دقیقه به ۶ هزار و ۲۴۸ مگاوات افزایش یافت. شب و روز گذشته هفت هزار و ۴۹۴ مگاوات از تولید برق کشور توسط انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین شد.

به گفته مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی در فروردین‌ماه امسال با رشد ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز ۲۴ میلیون مگاوات ساعت عبور کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021