عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۲-۰۴ ۲۱:۲۲

معاون اول رییس‌جمهور: حل مشکلات اقتصادی با همراهی بخش خصوصی میسر است

معاون اول رییس‌جمهور در نشست مشترک با نمایندگان تعدادی از اصناف و اتحادیه‌ها گفت: حل مسایل و مشکلات اقتصادی کشور جز با همراهی و مشارکت بازار و بخش خصوصی میسر نیست.«محمد مخبر» معاون اول رئیس‌جمهور در نشست مشترک با نمایندگان تعدادی از اصناف و اتحادیه‌ها، اصناف و بازاریان را از مهم‌ترین و مؤثرترین عوامل پیروزی و حمایت از انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار کرد: بازاریان تهران و سراسر کشور در تمامی مقاطع نظیر دوران دفاع مقدس همواره پشتیبان و حامی مهمی برای کشور بوده و خدمات ارزنده‌ای ارائه کرده‌اند. معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه امروز هم حل مسائل و مشکلات اقتصادی کشور جز با همراهی و مشارکت بازار و بخش خصوصی میسر نیست افزود: نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها صرفاً با اقدامات دولتی و برخوردهای تعزیراتی ساماندهی نمی‌شود بلکه این خود بازاریان و اصناف هستند که با هماهنگی می‌توانند بر بازار به نحو مطلوب نظارت کنند.

مخبر افزود: انتظار دولت از بازاریان این است که به ویژه برای عید نوروز و ماه مبارک رمضان، نسبت به نظارت و کنترل قیمت‌ها توجه جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در مذاکرات و دیدار با مقامات دیگر کشورها نیز همواره تاکید می‌کنم توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی فی‌مابین نیازمند رفع مسائل پیش روی بخش خصوصی طرفین است، افزود: لازم است صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای حمایت و پشتیبانی از اصناف شکل گیرد تا حمایت‌ها و تضامین لازم برای صادرات و واردات به آنها ارائه شود.

مخبر همچنین با بیان اینکه بافت فرسوده بازار تهران روحیه بازاریان و مردم را فرسوده می‌کند، افزود: معابر، بناها و زیرساخت‌های فرسوده بازار تهران نیازمند بازسازی است و باید هر چه سریع‌تر از این فرسودگی و مشکلات ناشی از آن خارج شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به مسائل مطرح‌شده از سوی رؤسای اتحادیه‌ها در این جلسه، به رئیس اتاق اصناف تهران تاکید کرد در اسرع وقت کارگروه‌ها و جلساتی را با نمایندگان اصناف و اتحادیه‌ها و نمایندگان وزارت صمت و سایر بخش‌های دولتی برگزار و تمامی مشکلات موجود را آسیب‌شناسی و دسته‌بندی کنند تا با فوریت برای حل این مسائل برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری شود.

در این جلسه، رؤسای اتحادیه‌های کیف و کفش، چینی و بلور، خرازی، طلا و جواهر، آجیل و خشکبار، چرم، لوازم خانگی، لوازم التحریر، پارچه، لوازم خانگی فلزی، فرش و پوشاک و … هر کدام گزارشی از مشکلات و مسائل کسبه و اصناف زیرمجموعه خود ارائه کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *