عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۵ ۰۸:۰۲

معاون علمی رئیس‌جمهور: مرکز ملی هوش مصنوعی تا ۲۰ خرداد افتتاح می‌شود

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری از افتتاح و آغاز به کار مرکز ملی هوش مصنوعی تا بیستم خرداد خبر داد و گفت: بزرگترین اثر شهیدجمهور در حوزه علم و فناوری ایستادن پای قانون جهش تولید دانش‌بنیان بود.در حالی که پیکر سید شهیدان اهل خدمت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهانش پس از تشییع باشکوه در تبریز به تهران رسیده است، دولتمردان در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری از تلاش برای پاسخگویی به سوالات، دغدغه‌ها و مطالبات مردم دست نکشیدند و طبق برنامه در جریان سومین برنامه پاسخگویی برخط در کوچه خدمت میزبان «روح‌الله دهقانی فیروزآبادی» معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در مرکز ارتباطات مردمی بودند.

در ابتدای این نشست، پزشک اهل گرگان با بیان اینکه دانشمندان توان و امکان راهبری یک پروژه از مرحله ایده‌پردازی، پژوهش، طراحی و اجرا تا تولید و اقتصادی کردن را نداشته باشند و گفت: ایجاد یک مرکز برای راهبری فعالیت‌های تحقیقاتی از مرحله ایده تا تولید اقتصادی احساس می‌شود.دهقانی فیروزآبادی در پاسخ به دغدغه این پزشک گفت: ۴ حوزه ایده، پژوهش، طراحی و اجرا امروزه به عنوان «مدیریت یکپارچه‌سازی یا مدیریت کارآفرینی» نامیده می‌شود و البته تا زمانی که مالکیت فکری و ارزشگذاری دارایی‌های معنوی در کشور به سرانجام نرسد این امکان فراهم نمی‌شود.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افزود: اساس مدیریت کارآفرینی برمبنای مالکیت فکری است که ۷ تا ۸ ماه است که در معاونت علمی و فناوری پیگیری می‌شود و ان شاء الله با تعیین راهبردهای لازم، شاهد توسعه یکپارچه‌سازی کارآفرینی خواهیم بود.
دهقانی فیروزآبادی در ادامه از افتتاح و آغاز به کار مرکز ملی هوش مصنوعی تا بیستم خرداد خبر داد و گفت: بزرگترین اثر شهیدجمهور در حوزه علم و فناوری، ایستادن پای قانون جهش تولید دانش بنیان می‌دانم. او شخصاً ایستاد تا این قانون در دولت به نتیجه برسد و همه کسانی که از این قانون خبر دارند و روی آن کار کردند شهادت می‌دهند که بدون حضور آیت‌الله رئیسی این قانون به نتیجه نمی‌رسید.
مرکز ملی آفرینش‌های کوانتومی به زودی آغاز به کار می‌کند
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به شورای راهبری قانون کوانتوم، گفت: این مرکز به دستور رئیس جمهور تشکیل و در دو جلسه ابتدایی مصوبات خوبی هم داشت و پیش از پایان دولت سیزدهم مرکز ملی آفرینش‌های کوانتومی افتتاح می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021