عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۳-۲۷ ۰۸:۴۲

منتقدان دولت مردم را برای اهداف سیاسی خود ابزار کردند

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منتقدان دولت، مردم را برای اهداف سیاسی خود ابزار کردند، گفت: تزلزل افکار منتقدان نشان می‌دهد که آنها حتی بر اساس مبانی فکری خود حرکت نمی‌کنند.

مجتبی یوسفی درباره ادعای یکی از فعالان سیاسی مبنی بر اینکه دولت در زمان حادثه تروریستی کرمان درحال طرح ریزی برای رد صلاحیت حسن روحانی از نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری بود، گفت: هرچند طبق قانون اساسی امکان بیان نظرات برای افراد و گروه‌ها فراهم است ولی قرار نیست برخی از این فرصت فراهم شده علیه دولت و کشور سوء استفاده کنند. عضوهیات رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: نظام اسلامی حرمت افرادی که برای انتخابات مجلس شورای اسلامی یا خبرگان رهبری رد صلاحیت شدند، حفظ می‌کند تا مردم از دلایلی چون فساد اقتصادی یا برخی انحراف‌های آنها که سبب رد صلاحیت شده، مطلع نشوند.وی اضافه کرد: در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، به میزان ۲ برابر دوره‌های گذشته تایید صلاحیت نامزدها انجام شده است و افرادی در این دوره تایید صلاحیت شدند که شاید خود آنها به دلیل کارهایی که انجام دادند، باور تایید شدن را نداشتند. یوسفی ادامه داد: افرادی که امروز به اصطلاح منتقد دولت هستند، آن گروه از افراد هستند که از ظرفیت‌های دولت‌های گذشته برای ادامه حضور سیاسی استفاده کردند. حتی دولت قبل در حوزه اجرایی، اختیارات ویژه‌ای از سوی رهبر معظم انقلاب اجرای تصمیمات خود دریافت کرد. به عنوان نمونه شورای سران قوا از زمان دولت قبل آغاز به کار کرد.نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه مردم از دعواهای سیاسی خسته شده‌اند، افزود: در این زمان حساس، گروه‌ها، جریان‌ها یا فعالان سیاسی به جای هجمه وارد کردن به عملکرد دولت، باید برای رفع مشکلات مردم راهکار ارائه دهند. چرا که هر فرد یا جریانی که پشت این دو قطبی‌های سیاسی و دسته بندی‌های قومیتی قرار می‌گیرد، آدرس غلط می‌دهد و در تلاش برای مخفی کردن ناکارآمدی خود و جریانی است که از آن حمایت می‌کند.وی با اشاره به افرادی که در دولت و مجالس گذشته مدعی هستند، اظهار داشت: این افراد به جای حاشیه‌سازی علیه اقدامات دولت، برنامه‌های خود را برای رفع مسائل کشور یا کارنامه اقدامات گذشته خود را ارائه دهند که در زمان مسوولیتی که

داشتند، در چه بخش‌هایی سبب ایجاد تحول و کارآمدی شدند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: منتقدان دولت تزلزل فکری خود را در ادوار گذشته ببینند به نحوی که در اوایل انقلاب مدعی انحلال ارتش و دیوار کشیدن بین دختران و پسران در دانشگاه‌ها بودند و دلیل این ادعا سخنان رییس جمهور دولت‌های یازدهم و دوازدهم در مجالس گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: تزلزل افکار این فرد و افراد شبیه به آن نشان می‌دهد که آنها حتی بر اساس مبانی فکری خود حرکت نمی‌کنند و فقط بر اساس اقتضائات روز تصمیم می‌گیرند که نشان می‌دهد آنها مردم را برای اهداف سیاسی خود ابزار کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *