عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۴ ۱۴:۴۲

همکاری بین دولت و مجلس یک ضرورت است

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز( سه‌شنبه،14آذر) در نشست مشترک قوای مقننه و مجریه که در صحن مجلس برگزارشد، گفت: در ابتدا عرض خیر مقدم دارم به ریاست محترم جمهور و اعضای دولت که امروز بر ما منت گذاشتند و در این هفته در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کرده‌اند. انصافاً یکی از ویژگی‌های این دولت آن است که به طور متعدد در مناسبت‌های مختلف در مجلس شورای اسلامی حاضر شدند از این باب تقدیر و تشکر ویژه‌ای دارم. وی افزود: آقای رئیس جمهور یک نکته‌ای را بسیار صریح و دقیق اشاره کردند آن بود که امروز همدلی و همکاری بین دولت و مجلس یک ضرورت است بلکه یک وظیفه است این خواست مقام معظم رهبری و مردم است. حتماً کسانی هستند که اختلاف سلیقه و مباحثه کارشناسی را تبدیل اختلاف بین قوا کنند هرگز چنین چیزی در جبهه انقلاب اسلامی اتفاق نخواهد افتاد. وظیفۀ دینی و اخلاقی خود را همدلی و همکاری بین دولت و مجلس می‌دانم.
عصر-رسانه-14020915

قالیباف ادامه داد: نشست مشترک مجلس و دولت در یک زمان خاص برگزار شده است چرا می‌گوییم خاص زمانی، از جهت بین المللی و مخصوصاً جهان اسلام با یک فاجعه بزرگی و جنایت آمریکا و رژیم صهیونیستی روبرو هستیم نمی‌توانیم از کنارش رد شویم. ما در این شرایط وظیفه خطیری داریم  و همه ما باید به آن توجه کنیم.

وی گفت: برنامه هفتم توسعه مراحل نهایی در حال طی است. رفت و برگشت ها هم در شورای نگهبانی هم انجام می‌شود و همین طور که از ابتدای لایحه در دولت تا تصویب در صحن مجلس شورای اسلامی حتماً مباحث نظری و تخصصی بوده است.همه شما شاهد بودید که در صحن با هماهنگی و با اتفاق چه در کمیسیون تلفیق و چه در صحن برنامه پیش رفت و تا نهایی شدن هم پیش خواهد رفت.

قالیباف اظهار داشت: باید بدانیم که اول کار هستیم رئیس جمهور محترم لایحه اولین سال برنامه را تقدیم مجلس شورای اسلامی کردند معنی آن است که ۲۰ درصد از کار در سال اینده باید انجام شود و باید گام اول را برداریم و بدانیم که امروز کشور فقط اداره کردن آن نیست امروز باید کشور را هم خوب اداره کنیم و هم باید تحول اتفاق بیفتد. تحول خواسته مقام معظم رهبری و مردم  است و باید تحول را دنبال کنیم.

وی گفت: راه تحول این است که همه ما این برنامه‌ای که مصوب می‌شود را میثاق ملی دانسته و خارج از آن عمل نکنیم و ما برای اجرای برنامه به منابع نیاز داریم دولت و مجلس شورای اسلامی برای تامین منابع باید در اوج همکاری باشد و نباید دست در جیب مردم کند کما این‌که تا به امروز مجلس شورای اسلامی و دولت در این موضوع اتفاق نظر داشتند.

وی در ادامه تاکید کرد: در یک جاهایی مانند حوزه انرژی که یک تهدید بزرگ است در عین حال بزرگ‌ترین فرصت نیز برای تامین منابع وجود دارد به نحوی که هم مردم منفعت ببرند و هم دولت منفع ببرد. در مولدسازی منابع نیز نباید همه پروژه‌های نیمه تمام را تمام کنیم بلکه باید اولویت‌بندی کنیم نه این‌که نمایندگان یا وزرا برای اتمام برخی از پروژه‌ها فشار بیاورد بلکه باید منابع را در جایی بگذاریم که بازدهی داشته باشد.

قالیباف اضافه کرد: بنده مطمئن هستم که امروز منابع در کشور به اندازه کافی وجود دارد که ما دچار مشکل نشویم. ان شاءالله به فضل الهی روز به روز از مشکلات مردم کاسته می‌شود و به رشد مناسب دست خواهیم یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021