عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۴ ۱۴:۱۳

هیچ مددجوی نیازمندی پشت درهای سازمان بهزیستی قرار ندارد

 سید صولت مرتضوی در جریان پاسخگویی برخط هیات دولت به تماس‌های تلفنی شهروندان با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری به پرسش های متعدد شهروندان در حوزه کاری خود پاسخ داد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نخستین وزیری است که با راه اندازی سامانه پاسخگویی دولتمردان به تماس‌های مردمی ششم آذر سال گذشته در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری حاضر شد و اکنون برای سومین بار در کوچه خدمت حاضر شد که این شصت و دومین برنامه این مرکز است. مرتضوی در پاسخ به نخستین تماس تلفنی یک شهروند به نمایندگی از کارکنان سازمان فنی حرفه ای کشور درباره چالش‌های این بخش در حوزه اعتبارات، گفت: در ابتدا خوشحالم که برای سومین بار با کنش‌گران و مطالبه گران جامعه در این مرکز وارد گفت و گو شدم. این مواردی که گفتید در زمره مطالبات انباشته شده و سنواتی است که رسوب کرده است اما همکاران ما در سازمان حرفه ای در مدت فعالیت خود در دولت سیزدهم اقدامات خوبی در افزایش حقوق و فوق العاده‌ها اعمال کردند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با حمایت رییس‌جمهور هیچ مددجوی نیازمندی، پشت درهای سازمان بهزیستی قرار ندارد، گفت: ٩۴٠ هزار مددجویی که تحت پوشش بهزیستی در دو سال آخر دولت گذشته اکنون به یک میلیون و ۴۵٠ نفر افزایش یافت.
عصر-رسانه-14020913

وی افزود: مراکز فنی و حرفه ای ما یکی از دستگاههایی است که به سرعت ایده را به پدیده اجرایی تبدیل می‌کند که در این زمینه اقداماتی انجام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به دومین تماس تلفنی از استان فارس درباره مشکلات تعاونی مسکن و مال‌باختگان اتاق تعاون، گفت: این موارد عمدتا به حوزه تعاون بر می‌گردد که به معاونت تعاون وزارت برای پیگیری مطالبات شما دستور ویژه صادر می‌کنم. همچنین برای استان هم دستور ویژه صادر می کنم که پیگیری و منجر به نتیجه شود.

مرتضوی به سومین تماس تلفنی که به نمایندگی از قشر کارگری درباره طرح طبقه مشاغل در وزارت نفت، به طور برخط به مدیر مربوطه دستور پیگیری و رفع این مسأله را داد.

وزیر تعاون در پاسخ به چهارمین تماس تلفنی مربوط به دبیرکل کانون معلولان استان تهران درباره عدم پوشش بیمه گفت: بیمار به جز درد بیماری نباید رنج دیگری را متحمل نشود که در این دو سال حمایت متعددی هم صورت گرفته است و این مسأله پیگیری می‌شود.

مرتضوی با بیان اینکه با حمایت رییس‌جمهور هیچ مددجویی نیازمندی، پشت نوبت سازمان بهزیستی نیست، گفت: در دو سال دولت گذشته از ٩۴٠ هزار مددجویی که تحت پوشش بهزیستی قرار داشتند این تعداد اکنون به یک میلیون ۴۵٠ نفر افزایش یافت. البته اقدامات ارزنده در این زمینه ادامه دارد و در حوزه مسکن هم اقدامات خوبی صورت گرفته که ٣٢ هزار مسکن از محل منابع عمومی دولت و محل مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های وابسته ساخته شده و قرار است که به معلولان توجه بیشتری شود.

وزیر تعاون درباره اشتغال جامعه معلولان گفت: دولت سیزدهم به شدت بر این باور است که باید به حقوق معلولان توجه کرد که به اشتغال معلولان توجه شده است اما کافی نیست.

وی گفت: با اقدامات خوب توانبخشی که صورت گرفته است؛ موضوع اشتغال معلولان هم حل می‌شود و یک‌صد هزار نفر از افراد دارای معلولیت به جامعه شاغلان اضافه شدند و امسال هم آحاد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مورد توجه قرار گرفتند و منابع خوبی از محل تسهیلات تکلیفی دولت که مقرر کرده است در اختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021