عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۹ ۱۲:۵۸

واکنش کرملین به سخنان جدید مکرون و تشدید حملات اوکراین

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در واکنش به مواضع جدید رئیس‌جمهوری فرانسه گفت:‌ پاریس به طور فزاینده ای در درگیری در اوکراین نقش دارد و در حال حاضر نیز در آن مشارکت دارد؛ در این شرایط پاریس به دشمن مسکو تبدیل می‌شود.

‌ دیمیتری پسکوف روز جمعه به خبرنگاران گفت: ما در حال بررسی اظهارات آقای ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هستیم. این که به گفته مکرون، روسیه دشمن فرانسه است، بله، برای فرانسه این امر بدیهی است، زیرا فرانسه از قبل در درگیری در اوکراین مشارکت دارد و در واقع به صورت غیرمستقیم در این جنگ شرکت می کند.
پیش از این، امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه در شبکه ۲ تلویزیون این کشور گفت: شکست اوکراین در مناقشه، صلح را به ارمغان نمی آورد و پاریس آماده است تا اقدامات لازم را برای جلوگیری از پیروزی روسیه که مقامات آن را دشمن خود می داند، انجام دهد. مکرون در عین حال خاطرنشان کرد که کشورش قصد ندارد ابتکار عمل در تشدید تقابل را به دست گیرد و آمادگی خود را برای گفتگو در مورد حل و فصل مناقشه اوکراین اعلام کرد، اما هنوز فرصتی برای این امر نمی بیند.
سخنگوی کرملین در بخش دیگری از این نشست خبری، افزایش حملات نیروهای مسلح اوکراین به مناطق روسیه را با تلاش برای بی ثبات کردن اوضاع در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در فدراسیون روسیه مرتبط دانست.
پسکوف اظهار داشت: این واقعیت آشکاری است که آنها به نوعی در حال تلاش برای سایه انداختن بر انتخابات و تلاش برای بی‌ثبات کردن اوضاع هستند.رأی‌گیری سراسری انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه در شرقی‌ترین مناطق این کشور در کامچاتکا و چوکوتکا ساعت هشت صبح روز جمعه ۱۵ مارس به وقت محلی (ساعت ۲۳ پنجشنبه ۱۴ مارس به وقت مسکو- ۲۳:۳۰ به وقت تهران) آغاز شد. در مجموع ۹۳ هزار و ۹۲۰ شعبه اخذ رأی برای اخذ رأی شهروندان روسیه پیش بینی شده است که از این تعداد، ۹۳ هزار و ۶۴۴ شعبه در داخل و ۲۶۹ شعبه در خارج این کشور هستند. هفت شعبه اخذ رأی نیز در پایگاه فضایی بایکونور فعال خواهد بود.
این انتخابات، نخستین دوره انتخابات در تاریخ روسیه است که به مدت سه روز برگزار خواهد شد.
شورای فدراسیون یا مجلس علیای پارلمان روسیه، ابتدا ۱۷ مارس ۲۰۲۴ (۲۷ اسفند ۱۴۰۲) را به عنوان تاریخ انتخابات ریاست جمهوری تعیین کرد. کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه بعدا اعلام کرد که رای گیری طی سه روز، از ۱۵ تا ۱۷ مارس (۲۵ تا ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۲) برگزار خواهد شد.منابع خبری روسیه ظهر جمعه تصاویری را منتشر کردند که حاکی از آن بود که در بلگورود، پس از اعلام تهدید حمله موشکی از طرف نیروهای مسلح اوکراین، افرادی که برای رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری آمده بودند، مجبور به ترک مرکز رای گیری و رفتن به پناهگاه شدند. علاوه بر این، حملات پهپادی اوکراین طی روزهای اخیر افزایش چشمگیری داشته است که یکی از آنها منجر به آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت ریازان شد و برخی دیگر نیز جان برخی اتباع روسیه را گرفت.
سیا، سال‌هاست که به دنبال خرابکاری در روسیه است
سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه در پاسخ به پرسش دیگری نیز گفت:‌ سازمان های اطلاعاتی آمریکا سال هاست در تلاش برای انجام فعالیت های خرابکارانه در روسیه بوده اند و تا به امروز از این تلاش‌ها دست برنداشته‌اند.
پسکوف در واکنش به گزارش‌های رسانه‌ها درباره این موضوع گفت: ما سال‌ها فعالیت‌های مشابهی را تجربه کرده‌ایم. ایالات متحده و سازمان‌های مربوطه و سرویس‌های ویژه همین کار را در کشور ما انجام می‌دهند.پسکوف یادآور شد: سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در سال‌های اخیر اقدامات مشابهی را در رابطه با پکن انجام داده‌اند.
وی درباره مقابله با نفوذ مخرب ایالات متحده در فدراسیون روسیه توضیح داد که اقدامات قاطع برای محافظت از فضای سیاسی داخلی روسیه و جامعه در برابر تلاش‌ها برای مداخله موجب خواهد شد که کار سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا از بسیاری جهات عملاً به حداقل برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021