عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۱-۲۷ ۰۶:۳۵

وتوهای پیاپی؛ ادامه حمایت آمریکا از قتل عام در غزه

کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان این که برخی از کشورهای عربی سپر رژیم صهیونیستی شده اند، گفت: کشورهای عربی و اسلامی باید به آمریکا فشار آورده و آن را مجبور کنند تا آتش‌بس را بپذیرد. بایدن و بلینکن در قتل عام در غزه مسئولیت مستقیم دارند.

پس از چند ماه از جنگ در غزه و تداوم جنایت‌های رژیم صهیونیستی شاهد هستیم که بار دیگر آمریکا نسبت به ارائه پیش‌نویس قطعنامه جدید از سوی الجزایر به شورای امنیت واکنش نشان داد. این در حالی است که ایالات متحده به عنوان اداره کننده جنگ در غزه بارها اقدام به وتو قطعنامه‌ها در شورای امنیت کرده است.
مقامات آمریکا از یک طرف مدعی هستند که برای توقف جنگ در غزه تلاش می‌کنند، اما در عمل نه تنها اجازه نمی‌دهند کمک‌ها به مردم غزه برسد بلکه هر زمان نیاز بوده تمام تجهیزات و سلاح‌ها را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داده‌اند.
«وتو»های پیاپی؛ ادامه حمایت آمریکا از قتل عام در غزه
«عماد آبشناس» در گفت‌وگو با ایسنا در تحلیل خود از اقدام آمریکا در وتو قطعنامه‌های ارائه شده در سازمان ملل و ادامه حمایت از جنایت‌های رژیم صهیونیستی اظهار داشت: آنچه مسلم است این که اداره جنگ در غزه دست آمریکاست، درواقع تمام کشت و کشتارها به صورت مستقیم و غیر مستقیم توسط آمریکا و به دست رژیم صهیونیستی انجام می‌شود زیرا تمام تسلیحاتی که علیه مردم بی‌گناه غزه استفاده می‌شود از سوی آمریکا در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد، به نوعی ایالات متحده تلاش می‌کند تا مشکلات اقتصادی رژیم صهیونیستی را به نحوی حل و فصل کند.
وی افزود: بنابراین وقتی در مورد وتو ایالات متحده صحبت می‌کنیم، یعنی عملا کاری را آغاز کرده، از آن حمایت می‌کند تا این کشتار ادامه پیدا کند. این کارشناس مسائل بین‌الملل همچنین خاطرنشان کرد: تمام هدف رژیم صهیونیستی این است که غزه از فلسطینیان خالی شود و آنان را به سمت صحرای سینا کوچ دهد، همان هدفی که از ۲۰ سال پیش وقتی نتانیاهو به قدرت رسید مطرح کرد تا از این طریق بتواند مرزها را به نام اسرائیل تصرف کند، اکنون هم که در غزه چند تریلیون فوت مکعب گاز کشف شده یعنی این منطقه ثروتمند است و آمریکا و رژیم صهیونیستی قصد دارند از این امتیازات بهره‌برداری کنند. علاوه بر این آمریکایی‌ها طرحی دارند تا خط آهن را از امارات به سمت اسرائیل بکشانند و نیازمند هستند تا این مسیر را باز کنند، لذا به هر ترتیبی شده حتی به قیمت کشتن مردم این مناطق دست به چنین جنایتی می‌زنند.
آبشناس در ادامه ابراز داشت: در نظر داشته باشیم این جنایت‌ها به غزه ختم نمی‌شود، این‌ها بعد از غزه به سمت کرانه باختری می‌روند و محصور در غزه نمی‌مانند و همین بلایی که سر غزه آوردند، در کرانه باختری نیز انجام دهند و متاسفانه جامعه جهانی سکوت اختیار کرده و هیچ قدمی به جز بیانیه دادن برنمی‌دارد و جبهه مقاومت هم تلاش می‌کند تا به هر طریقی بتواند جلوی این اقدامات و جنایت‌ها را بگیرد.وی با انتقاد از عملکرد کشورهای عربی و اسلامی گفت: در چنین شرایطی بقیه کشورهای عربی هم سپر اسرائیل شده‌اند، می بینیم مصر تمام راه‌ها را بسته یعنی سپر رژیم صهیونیستی شده و همین طور اردن، در واقع شاهد یک توطئه بین‌المللی علیه مردم فلسطین هستیم.
این عضو جمعیت دفاع از ملت فلسطین اضافه کرد: طرحی هم که الجزایر به سازمان ملل به نمایندگی از ۲۲ کشور عربی مطرح کرد، نتیجه‌ای جز وتو ندارد در حالی که اگر این کشورها با اقتدار پیش می‌رفتند و آمریکا را تهدید می کردند مانند متوقف کردن پروژه های آمریکا در کشورهای عربی، شاید نتیجه می‌گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *