عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۹ ۱۱:۵۳

وزیر آموزش و پرورش:جایگاه معلمان ابتدایی باید به صورت ویژه‌ای ، ممتاز شود

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سند تحول تاکید ویژه‌ای بر مقطع ابتدایی دارد، گفت: باید گفتمان حاکم بر آموزش و پرورش را تغییر دهیم و به جای آنکه معلم‌های ابتدایی به مقطع متوسطه بروند، کاری کنیم معلمان مقطع متوسطه به ابتدایی بیایند و این نیازمند چند کار است؛ ابتدا در برخی از تسهیلات مثلاً در طبقه بندی مشاغل، اولویت با معلمان ابتدایی باشد. معلمان ابتدایی باید جایگاهشان به صورت ویژه، ممتاز شود

د. رضا مراد صحرایی با حضور در برنامه پرسشگر با اشاره به عملکرد سال ۱۴۰۲ وزارت آموزش و پرورش گفت: سالی که گذشت سال بسیار پر خیر و برکت و پر از دستاوردهای خوب و البته فراز و فرودهای فراوان بود اما بهتر از سال پیش بودیم و از این بابت خدا را شاکریم، البته کاستی‌های بسیاری را باید برطرف کنیم.
وی با بیان اینکه ۱۴۰۲، سالی بسیار ویژه بود افزود: هرچند آغاز سال تلخ بود ولی پایان شیرین و با تحولات چشمگیری دارد.وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هرچه سن دانش‌آموزان پایین‌تر باشد نقش شکوفایی آینده آنها مهمتر می‌شود، مهمترین مقطع را پیش دبستانی و ابتدایی دانست و ادامه داد: سند تحول تاکید ویژه‌ای بر مقطع ابتدایی دارد، باید گفتمان حاکم بر آموزش و پرورش را تغییر دهیم و به جای آنکه معلم‌های ابتدایی به مقطع متوسطه بروند، کاری کنیم معلمان مقطع متوسطه به ابتدایی بیایند و این نیازمند چند کار است؛ ابتدا در برخی از تسهیلات مثلاً در طبقه بندی مشاغل، اولویت با معلمان ابتدایی باشد. معلمان ابتدایی باید جایگاهشان به صورت ویژه، ممتاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021