عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۵:۳۵

وزیر آموزش و پرورش: ۲۰۰ هزار بازمانده از تحصیل شناسایی شدند

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: ۲۰۰ هزار بازمانده از تحصیل در سال جاری شناسایی شدند که اقدامات ادامه تحصیل این افراد در حال انجام است. رضامراد صحرایی در گفت‌وگویی درباره کودکان بازمانده از تحصیل اظهار کرد: سال گذشته حدود ۹۰۰ هزار بازمانده از تحصیل و در سال جاری هم بیش از ۲۰۰ هزار نفر دیگر شناسایی شدند و کارهای ادامه تحصیل این افراد بازمانده از تحصیل در حال انجام است

وی افزود: از ترک تحصیل دانش آموزان باید پیشگیری شود و در زمینه جذب بازماندگان از تحصیل نیز باید برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد. افراد بازمانده از تحصیل باید ساماندهی شوند.
بازماندگی از تحصیل دانش‌آموزان یکی از معضلات همیشگی در نظام آموزشی کشورها محسوب می‌شود که براین اساس آموزش و پرورش هر کشوری مطابق سیاست‌ها و شرایط خود برای کاهش تعداد بازماندگان از تحصیل تلاش می‌کند.
جمهوری اسلامی ایران هم در راستای ضرورت تحصیل دانش‌آموزان و تاثیر آن در توسعه جامعه و با توجه به آموزه‌های اسلامی در حوزه عدالت در علم آموزی، امکانات و تجهیزات مختلف را برای آموزش رایگان فرزندان فراهم کرده است و این موضوع در پرتو اصل ۳۰ قانون اساسی و ماده ۱۰۴ منشور حقوق شهروندی به صورت یک تکلیف برای دولت درآمد. اصل سی ام قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به صراحت اعلام کرده که «دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سرحد خود کفایی کشور به صورت رایگان گسترش دهد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021