عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۰۸:۲۵

وزیر آموزش و پرورش: ۷۳۳۰ هنرستان کشور می‌تواند واحد تولیدی باشد

وزیر آموزش و پرورش گفت: از صندوق ذخیره فرهنگیان انتظار جدی برای تحقق شعار سال داریم و صندوق برنامه خودش را در زمان کوتاهی اعلام کند.رضامراد صحرایی در دیدار با مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان، ضمن تبریک آغاز سال جدید و عید سعید فطر، با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان جهش تولید با مشارکت مردم، اهمیت منزلت، معیشت و خلق ثروت برای معلمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: بخشی از منزلت معلمان در گرو معیشت آنان بوده و تقویت معیشت توسط شما مستلزم خلق ثروت برای آن‌هاست و صندوق نقش مهم و جدی در این زمینه دارد.

صحرایی با بیان اینکه یکی از مهمترین دغدغه‌های ما اعتماد معلمان به صندوق ذخیره است، اعتمادسازی و اعتمادآفرینی در فرهنگیان را از وظایف ارکان تصمیم گیری و مدیریتی صندوق برشمرد و گفت: انتظار می‌رود این اعتماد به جامعه فرهنگیان بازگردد چراکه آنها سرمایه گذار هستند و مجموعه صندوق امانت دار آنان محسوب می‌شوند و باید رضایت فرهنگیان عزیز جلب شود.
وی تصریح کرد رضایت معلمان، پیشرفت جامعه را به دنبال خواهد داشت و صندوق در این زمینه باید نقش آفرینی کند.
وزیر آموزش و پرورش، اهتمام به افزایش بهره وری و تحول در همه ارکان و بخش‌های صندوق را ضروری دانست و افزود: به گونه‌ای عمل نمائید که که کارهای آموزش و پرورش به صندوق سپرده شود.
۷۳۳۰ هنرستان کشور می‌تواند واحد تولیدی صندوق باشد
صحرایی با اشاره به وجود ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای فعالیت‌های صندوق ذخیره ادامه داد: بیش از ٧ هزار و ٣٠٠ هنرستان می‌تواند واحد تولیدی برای صندوق باشد و در این مسیر بهره مندی از ظرفیت‌ها بسیار مهم است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: از صندوق انتظار جدی برای تحقق شعار سال داریم و صندوق ذخیره فرهنگیان برنامه خودش را در زمان کوتاهی اعلام کند.
وزیر آموزش و پرورش در خصوص اجرای کامل طرح ارزش مالکانه تاکید کرد: باید اقدامات جدی در این زمینه انجام شود و موضوع سهام مالکانه را دنبال می‌کنیم.
احیای بانک سرمایه با جدیت
دنبال شود
صحرایی با تاکید بر احیای بانک سرمایه و ایجاد تغییر و تحول اساسی در فعالیت‌ها و عملکرد بانک افزود: بانک سرمایه همچنان بحران‌ها و چالش‌هایی دارد که باید رفع شود.صحرایی با تاکید بر پرهیز از سیاست زدگی در آموزش و پرورش و صندوق ذخیره، در مورد روند انتصابات گفت: انتصاب سیاسی نداشته باشیم و افراد پاک دست، متعهد و متخصص به کار گرفته شوند و کوچک‌ترین فساد در صندوق قابل قبول نیست.
صحرایی ضمن تاکید بر سودآوری واقعی و شفاف در صندوق گفت: شرکت زیان ده نباید در صندوق داشته باشیم. در این دیدار محسن احمدی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در سخنانی ضمن تبریک به وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال جدید و عید سعید فطر، از حمایت‌ها و هدایت‌های صحرایی در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان تقدیر و گزارش کوتاهی از اقدامات و عملکرد صندوق در سال گذشته و برنامه‌های سال جاری ارائه نمود.مدیرعامل صندوق ذخیره توجه به معیشت فرهنگیان را اولویت مهم صندوق برشمرد و گفت: ساخت مسکن ویژه فرهنگیان به عنوان یکی از مطالبات و خواسته‌های این قشر فرهیخته به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است.سید عبدالمجید فرجی رئیس هیأت مدیره صندوق نیز در این دیدار با قدردانی از رئیس هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد خلق ارزش افزوده و سود پایدار برای معلمان از اهداف اصلی صندوق در سال ۱۴۰۳ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021