عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۰۶:۵۱

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: جامعه‌ای توسعه یافته است که معلمان ‏آن در صف اول تکریم قرار گیرند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جامعه‌ای توسعه یافته و پیشرفته است که معلمان آن در صف اول تکریم قرار گیرند. در دولت مردمی به این مهم توجه داریم و رفتار جزیره‌ای نداریم. همه باید کنار آموزش و پرورش باشیم چون همه از همان‌جا رشد کرده‌ایم.آیین تجلیل از پیشکسوتان آموزش و پرورش سراسر کشور با حضور و سخنرانی محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و مهدی جمالی نژاد معاون وزیر کشوربرگزار شد.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در این آیین گفت: جامعه‌ای توسعه یافته و پیشرفته است که معلمان آن در صف اول تکریم قرار گیرند. ما امروز در نظام الهی‌ مان باید نسبت‌ خود را با این هدف متعالی بسنجیم. در دولت مردمی به این مهم توجه داریم و رفتار جزیره‌ای نداریم. همه باید کنار آموزش و پرورش باشیم چون همه از همان‌جا رشد کرده‌ایم.
وی افزود: بحمدالله جامعه ما جامعه کاملا فرهنگی و در مسیر رشد و تعالی قرار گرفته است. در صدر جامعه رهبرانی داریم که همیشه آموزگاران بزرگی بوده‌اند و هستند. اهتمام به جایگاه معلمی افق‌های دوردست را برای ‌ما دست یافتنی می‌کند. وزیر فرهنگ با اشاره به فعالیت‌های این وزراتخانه تصریح کرد: در وزارت فرهنگ در همه قالب ‌های فرهنگی و هنری فعالیت می‌کنیم. بنای تجلیل از استادان و معلمان را داریم چرا که فرزندان ما با دیدن یک جامعه شاکر نسبت به اساتید و معلمان به این جایگاه تواضع پیدا می‌کند. ما در کنار وزارت آموزش و پرورش جایگاه فرهنگ ‌سازی را با قدرت ادامه می‌دهیم و راهی که انجمن مفاخر برای تجلیل از معلمان در دستور کار قرار داده، باید آغاز یک مسیر مهم باشد که می‌تواند در ادامه راه، برای جامعه ‌مان هویت ساز و آینده ‌ساز باشد.
معلمان؛ انسان ساز و مفخر پرور
محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در ابتدای این نشست با اشاره به جایگاه و اهمیت معلمان در تربیت مفاخر و مشاهیر ایران گفت: معلمان و مربیان، نقش مهم و تاثیرگذاری در شکل‌گیری شخصیت مفاخر ایران زمین داشته‌اند و در حقیقت مفاخر و مشاهیر ما هر کدام در مکتب و مدرسه‌ای پای تعلیم و تربیت معلم و مربی نشسته اند که بعدها، تبدیل به چهره‌های تابناک عرصه علم و فرهنگ ایران شده اند. مشاور وزیر فرهنگ در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران مفتخر است که در کنار وظایف اصلی خود از جمله تکریم مفاخر و مشاهیر ایران، چاپ آثار این بزرگان و بازسازی و ترمیم آرامگاه های چهره‌های برجسته عرصه علم و فرهنگ، در نشست امروز به بهانه هفته بزرگداشت معلم، معلمان پیشکسوت سراسر کشور را اکرام و تکریم می‌نماید، چرا که معلمان، انسان ساز و مفخر پرورند.
معماری آینده ایران به مدد تلاش و همت معلمان و مربیان

رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش نیز طی سخنانی در این آیین گفت: معلمان معمار آینده کشور هستند. رهبر معظم انقلاب درباره جایگاه و اهمیت معلم می‌فرمایند: معلمان زیرساخت سرافرازی کشور را می‌سازند. اقتداری که امروز به آن می‌بالیم، جایگاه رفیعی که در جهان پیدا کرده‌ایم، و اینکه حرف برای گفتن داریم، حاصل شرف و شرافت معلمانی ایرانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021