عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۱۰:۳۲

وزیر نیرو خبر داد: اجرای پروژه ای بزرگ برای بهبود وضعیت دریاچه ارومیه

وزیر نیرو درباره وضعیت دریاچه ارومیه و اقدامات و برنامه‌های دولت، گفت: یک پروژه بزرگ برای بهبود وضعیت دریاچه ارومیه تا یک ماه آینده اجرا خواهد شد. علی اکبر محرابیان در آئین بهره برداری از طرح‌های آب و فاضلاب استان تهران، گفت: امروز ما شاهد بهره‌برداری ۱۷ هزار میلیارد تومان طرح در بخش آب و هم در بخش فاضلاب هستیم. برخی از طرح‌ها، طرح‌های منحصر به فردی است که به بهره‌برداری می‌رسد. بزرگترین نیروگاه بیوگاز کشور در حال بهره‌برداری است.وی اظهار داشت: کل ظرفیت نیروگاه‌های زیست توده تا شروع دولت ۹ مگاوات بوده که امروز به ۲۱ مگاوات رسید و حدود ۱۸ مگاوات هم در حال اجراست. این طرح‌ها هم از نظر اقتصادی و هم از نظر محیط زیستی طرح‌های به شدت اقتصادی و مفیدی است.

وزیر نیرو درباره نیروگاه زیست توده‌ای که امروز بهره برداری شد گفت: این نیروگاه ۷.۲ مگاواتی از نظر محیط زیست معادل ۳۶۰۰ هکتار فضای سبز، گازهای آلاینده محیط و شهر را جمع آوری می‌کند. همچنین معادل ۲۴ میلیون متر مکعب گاز به ما انرژی برق می‌دهد؛ یعنی اگر می‌خواستیم یک نیروگاه بزنیم با سوخت فسیلی باید ۲۴ میلیون متر مکعب گاز تخصیص می‌دادیم که هم از نظر اقتصادی باید هزینه قابل توجهی می‌کردیم و هم باعث آلودگی محیط زیست می‌شد. الان نه تنها آلودگی نداریم بلکه از نظر اقتصادی هم بسیار مؤثر و مفید است.
محرابیان همچنین گفت: پروژه‌هایی که امروز قرارداد آنها منعقد شد، فرمودند ۱۵، ۲۰ و ۲۵ ساله است. منظور از این سال‌ها، مدتی است که این‌ها از این پساب دارند استفاده می‌کنند. اجرای پروژه‌ها در لحظه است؛ بسیاری از این پروژه‌ها تمام شده و فقط کافیست که شیر باز شود و از پساب استفاده کنند. آنهایی هم که اجرا نشده نهایتاً تا یک سال و نیم آینده افتاده از پساب در آنها به بهره‌برداری می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021