عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۲-۰۴ ۲۰:۴۱

وزیر ورزش: کمک می‌کنیم تا مسیر المپیک بدون مشکل طی شود

وزیر ورزش و جوانان با تاکید دوباره بر حمایت همه‌جانبه این وزارت‌خانه از رشته‌های المپیکی گفت: کمک می‌کنیم که مسیر المپیک بدون مشکل طی شود.

کیومرث هاشمی در جلسه تخصصی وزارت‌ ورزش و جوانان با فدراسیون تیراندازی به منظور بررسی این رشته المپیکی گفت: طی توافقی که با کمیته ملی المپیک داشتیم، جلسات مشترکی با فدراسیون‌های المپیکی تا بازی‌های المپیک برگزار می‌کنیم و پس از کشتی، وزنه‌برداری و تکواندو جلسه بررسی وضعیت تیراندازی را برگزار کردیم. موضوع این جلسات المپیک ۲۰۲۴ پاریس است و ما در این نشست‌ها بیشتر شنونده نکات و دغدغه‌های فدراسیون برای المپیک هستیم.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: درحال حاضر تیراندازی ۴ سهمیه کسب کرده و امیدواریم این سهمیه افزایش پیدا کند. ضمن این‌که بانوان در این رشته ورزشی از ظرفیت خوبی برخوردار هستند. وزارت ورزش و جوانان به‌عنوان پشتیبان فدراسیون‌ها کمک می‌کند تا اتفاقات خوبی رقم بخورد. تمام کشورها برای المپیک پاریس سرمایه‌گذاری می‌کنند و رکوردها مشخص است و این تلاش دوستان را می‌طلبد که در این زمینه‌ کارهای لازم را انجام دهند.
هاشمی با اشاره به ظرفیت جوان رشته تیراندازی گفت: برای اولین بار ورزشکار ۱۵ ساله ما در این رشته ورزشی توانست کسب سهمیه کند و تلاش‌های خوبی در فدراسیون در این زمینه صورت گرفته و اقدامات خوبی در مسیر پیش‌رو انجام شده و ما هم کمک می‌کنیم تا مسیری که تا المپیک طی می‌شود، بدون مشکل و مسئله خاصی باشد و امیدوارم در آینده این ورزشکاران نقش‌آفرینی موثری داشته باشند و دل مردم عزیز را شاد کنند.وزیر ورزش جوانان افزود: کار پشتیبانی برعهده فدراسیون است و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم حمایت‌ لازم را برای بازی‌های المپیک خواهند داشت. یک تفاهم‌ سه‌جانبه بین ما، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های المپیکی صورت می‌گیرد تا برنامه‌های در نظر گرفته شده در هر رشته با نظم خاصی پیش برود و اعتبارات و کمک‌ها باعث اثربخشی بیشتری شود.
او افزود: اولویت بازی‌های المپیک است و تلاش بر این است که رشته‌های مدال‌آور المپیک بتوانند اعتبارات خوبی را کسب کنند. اعتباراتی که در نظر خواهیم گرفت، نباید صرف هزینه‌های پرسنلی شود. در داخل این تفاهم‌نامه سه‌جانبه، به روزرسانی تجهیزات را در نظر گرفته‌ایم و تلاش می‌کنیم تا درخواست‌ها را لحاظ کنیم و اولویت‌ برای این تجهیزات، بازی‌های المپیک است. مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت رشته تیراندازی در فاصله شش ماه تا آغاز بازی‌های المپیک گفت: برگزاری این جلسات باعث دلگرمی است و من به سهم خودم از برگزاری این جلسات قدردانی می‌کنم. در گذشته تیم‌های ملی ما محدود به چند نفر بودند اما در حال حاضر تعداد نفرات در تیم‌های ملی بیشتر شده است. کسانی که سهمیه المپیک آورده‌اند، بسیار جوان هستند و ما به این نتیجه رسیدیم که باید در مقطع ۱۲ تا ۱۸ سال تمرکز خوبی داشته باشیم. در این زمینه امکانات و شرایط خوبی برای استان‌ها فعال کردیم. اسبقیان معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی زحمت کشید و در مجموعه ما حضور پیدا کرد و شرایط را دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *