عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۲-۰۴ ۲۱:۴۸

وزیر کار: حداقل حقوق و دستمزد کارگران را دولت تعیین نمی‌کند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حداقل حقوق و دستمزد کارگران را دولت تعیین نمی‌کند، گفت: تعیین حقوق و دستمزد کارگران از وظایف شورای عالی کار است.

«صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه “تعیین حقوق و دستمزد کارگران از وظایف شورای عالی کار است” بیان کرد: باید از هفته آتی جلسات شورای عالی کار برگزار شود. البته جلسات کارشناسی برگزار شده و شاخص ها در دست بررسی است.
وی در ادامه گفت: حداقل حقوق دستمزد را نه دولت و نه وزارت کار مشخص نمی‌کند شورای عالی کار که متشکل از نمایندگان از جامعه کارگری، کارفرمایی و سه نمایندگان دولت است‌، مشخص می‌کند.امیدوارم بتوانیم تصمیم معقول و منطقی بگیریم.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه استقبال خوبی از طرح کالابرگ الکترونیک صورت‌گرفته است، خاطر نشان کرد: براساس آخرین‌گزارش بالغ بر ۱۵ میلیون خانوار از این طرح استقبال کرده اند و کالا برگ خریداری کرده اند یعنی حدود ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کالابرگ استفاده کرده اند. پیش‌بینی می کنیم این استقبال ادامه دار باشد. مرتضوی بیان کرد: ماه اول طرح کالابرگ الکترونیک تا ۱۷ اسفند است. هر کسی که کالابرگ خود را نگرفته است به هر کدام از این ۲۱۰ هزار فروشگاهی که در سراسر کشور تعیین شده مراجعه کند می‌تواند خریداری کند. البته اشخاصی که بالاتر از دهک ۷ هستند مشمول نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *