عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۲-۰۴ ۲۱:۰۸

وزیر کشور: دولت از کسانی که کالاها را ارزان‌تر به مردم برسانند حمایت می‌کند

وزیر کشور گفت: دولت از کسانی که بتوانند ارزان‌تر کالاها را به دست مردم برسانند، حمایت می‌کند.

رئیس اتاق تعاون ایران، معاونان و رؤسای کمیسیون‌های انرژی، بهبود فضای کسب و کار، حمل و نقل، مسکن و برخی فعالان حوزه صنعت انرژی دوشنبه شب در محل سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور نشست مشورتی با احمد وحیدی برگزار کردند.
وزیر کشور در این نشست با اشاره به توانمندی و ظرفیت تعاونی‌ها در حوزه کشاورزی، بیان داشت: ما به دنبال این هستیم، در قالب شرکت‌های تعاونی تخصصی در حوزه کشاورزی، عرضه محصولات کشاورزی از مزرعه با کاهش هزینه توزیع به دست مصرف کننده برسد. وی با اشاره به توانمندی تعاونی‌ها در حوزه کشاورزی، ابراز داشت: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و عید نوروز و افزایش مصرف خانوار، غرفه‌های عرضه مستقیم محصولات از تولید به مصرف در اختیار شرکت‌های تعاونی حوزه کشاورزی قرار گیرد. وزیر کشور با تاکید بر اینکه مساله ما مردم هستند، تاکید کرد: دولت از کسانی که بتوانند ارزان‌تر کالاها را به دست مردم برسانند، حمایت می‌کند.
وحیدی در ادامه با اشاره به حوزه تخصصی انرژی و صنایع پایین دستی پتروشیمی، بیان داشت: اتاق تعاون ایران مدلی را برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده این محصولات در صنایع پایین دستی، ارائه کند و جلسات تخصصی و کارشناسی مورد بررسی قرار بگیرد.
وی در بخش دیگری از این نشست به چالش‌های حوزه حمل و نقل اشاره کرد و گفت: با توجه به فرسودگی ناوگان حمل و نقل و نیاز جدی به نوسازی این ناوگان همچنین اعلام آمادگی و ظرفیت اتحادیه تخصصی حمل و نقل درون و برون شهری، وزارت کشور با همکاری اتحادیه مذکور و اتاق تعاون ایران برای نوسازی ناوگان موافق است.
وزیر کشور با تاکید بر اهمیت موضوع مرزنشینان، ادامه داد: با توجه به اهمیت مساله مرزنشینان، شناسایی و ساماندهی مرزنشینان از طریق اتاق تعاون ایران و اتحادیه مربوطه ضروری به نظر می‌رسد و پیشنهاد می‌شود در راستای بهبود معیشت مرزنشینان، اتاق تعاون ایران مدل پیشنهادی جامعی را در این حوزه ارائه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *