عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۳:۳۳

وصول طلب ۸ میلیاردی صندوق توسعه ملی با حمایت آیت‌الله رئیسی

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی وصول مطالبات معوق ۸ میلیاردی و سرمایه گذاری غیر مداخله ای ۲۳میلیاردی را محصول حمایت ها و تصمیمات آیت الله رئیسی از این صندوق دانست. مهدی غضنفری رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی ضمن عرض تسلیت شهادت ریاست جمهور و هیات همراه اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند که وجود آقای دکتر رئیسی مغتنم و محترم و در مسیر خدمت به کشور و مردم بود؛همین مساله در صندوق توسعه ملی که بر اساس اساسنامه اش ایشان در راس هیات امنای صندوق توسعه ملی بود و سالی دوبار تشکیل جلسه می داد، برای پشتیبانی اهداف و مصوبات صندوق ورسیدن به نرخ هشت درصدی هم مغتنم بودند.

غضنفری افزود: دو مصوبه یادگار ایشان برای صندوق بود: وصول مطالبات معوق و سرمایه گذاری غیر مداخله ایی صندوق که با مصوبه اول حدود ۸میلیارد دلار از مطالبات را وصول کردیم و با توجه به نقش هیات امنایی ایشان حامی مصوبات و حل مشکلات بودند که بعد از استماع همه نظرات موضع حق را می گرفتند حتی اگر به نفع دولت یا وزیری نبود، ایشان همواره جانب مردم و کشور را می گرفتند. در مصوبه دوم هم حدود ۲۳میلیارد دلار با تفاهم نامه و قراردادها انجام شد که قبلاً فقط در قالب تسهیلات و درصدی از سود بود ولی حجم قراردادها افزایش یافت و برخلاف روسای جمهور گذشته که استقلالی برای صندوق قائل نبودند ایشان همواره حمایت می کردند.
وی با بیان اینکه دکتر رئیسی شهید جمهور ما اخلاق، مرام و رفتاری شایسته ایی داشتند گفت: ایشان اخلاق مدار و متواضع بودند در برابر نقدها در دوران های مسئولیتشان هم همواره به نفع مردم می اندیشیدند و فقط مختص دوران ریاست جمهوری ایشان نبود.
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی بیان داشت: به لحاظ ملاطفت و مهربانی ایشان، از انتقاد صحیح استقبال داشتند و به لطف ایشان مصوبات سرمایه گذاری های درستی انجام شده و پروژه های دیگری هم در دست اقدام است. آرزو دارم با درایت و عقلانیت این دوره سخت سپری شود هر چند جلوه ایی از همدلی و همدردی در کشور و کشورهای دوست و همسایه شکل گرفت.وی گفت: اگر دوباره افراد فسادستیزی همچون دکتر رئیسی سرکار بیایند ریل گذاری ادامه خواهد یافت؛ ما راه نرفته بسیاری داریم در حوزه مسکن، ازدواج، ارز و … کار بسیار زیاد است که با توجه با هدایت داهیانه مقام معظم رهبری گام دوم به گونه ای برداشته شود و امید داریم با مسایل و منافع ملی برای ایران و ۸۵ میلیون جمعیت با امنیت خاطر و مرزها و امید کار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021