عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۲-۱۲-۰۹ ۰۱:۲۹

پرتاب بطری ۴ میلیارد تومان آب خورد

کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل تخلفات هواداران پرسپولیس در دیدار این تیم با تیم‌های استقلال تاجیکستان و الدحیل قطر این تیم را جریمه کرد.

به دنبال حواشی به وجود آمده در دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس با تیم‌های «استقلال تاجیکستان» و «الدحیل قطر» در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم پرسپولیس را ۸۰ هزار جریمه کرد که رقمی بیش از ۴ میلیارد تومان می شود. طبق اعلام AFC در خصوص دیدار با تیم استقلال تاجیکستان، اقدام هواداران در پرتاب مواد آتش‌زا (شامل مواد دودزا) و رفتار نادرست موجب ناقض بندهای ۶۵.۱ و ۶۴.۱ آیین‌نامه انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا شده است که به ترتیب مستوجب ۱۰ و ۵ هزار دلار جریمه نقدی است. باشگاه پرسپولیس باید این جریمه ۱۵ هزار دلاری تا حداکثر تا ۳۰ روز پس از اعلام این رأی پرداخت کند.
رفتار هواداران پرسپولیس در جریان دیدار با الدحیل قطر هم جریمه‌های سنگینی برای تیم فوتبال پرسپولیس به دنبال داشت. کمیته انضباطی و اخلاق AFC در خصوص این دیدار نوشت: تماشاگران اشیایی (حداقل یک بطری آب) قبل از شروع و حداقل پنج بطری آب و پنج لیوان آب در دقیقه ۸۲ بازی، به سمت بازیکنان تیم میهمان پرتاب کردند که به موجب آن ۵۵ هزار دلار به دلیل نقض بند ۶۵.۱ و ۱۰ هزار دلار به دلیل نقض بند ۶۴.۱ آئین نامه انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا جریمه شد.باشگاه پرسپولیس موظف است این جریمه ۶۵ هزار دلاری را حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز از اعلام این حکم پرداخت کند. کنفدراسیون فوتبال آسیا در پایان تاکید کرد که تکرار مجدد این تخلفات ممکن از جرایم سنگین‌تری برای تیم فوتبال پرسپولیس در پی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *