عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۰۸:۲۸

پزشکیان در پنجمین مناظره انتخاباتی:« مصالح مردم » قربانی درک‌های متفاوت از منافع ملی شده است

مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه مصالح مردم قربانی درک‌های متفاوت از منافع ملی است، گفت: شکاف بین مردم و دولت باعث ترس از تصمیم‌گیری‌های مهم و عدم اطمینان به حمایت آنها شده است.مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه - پنجم تیرماه - با حضور در پنجمین و آخرین مناظره انتخاباتی با مناظره انتخاباتی با عنوان کارآمدسازی دولت در دو بخش پرونده های روی میز و انتظارات مردم از دولت چهاردهم، در مقابل پنج رقیب دیگر انتخاباتی، برنامه‌ها و دیدگاه‌های اجرایی خود را تشریح می‌کند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش اول این مناظره با اشاره به اینکه پرسش این است که در اولین گام چه خواهم کرد؟ گفت: اگر از مردم بپرسیم که چه مشکلی را باید رئیس جمهور حل کند به اکثریت قاطع مردم مسایل اقتصادی چون تورم، عدم تناسب دخل و خرج، بیکاری، بی ثباتی سیاست ها، وضعیت بانک ها، مالیات های غیرقابل توجیه و مسایلی از این قبیل و در مرحله بعد سیاست خارجی و ارتباط با جهان و موضوعات اجتماعی و فرهنگی اشاره خواهند کرد.
پزشکیان اضافه کرد: اما مردم شریف ایران اگر از من بپرسید مهمترین کار رئیس جمهور چیست؟ می گویم مهمترین کار رئیس جمهور پاسخ دادن به این سوال است که چرا این مساله ها حل نمی شود؟ وجود مساله در همه جوامع طبیعی است آنچه طبیعی نیست حل نشدن مساله ها و باقی ماندن آنها برای مدت طولانی است.وی تصریح کرد: من به شما می گویم که چرا این مساله ها حل نشده است و با ادامه وضع موجود نیز حل نخواهد شد. اول این است که شکاف های عمیق داخل ساختار سیاسی و نیز شکاف میان مردم و دولت به مهمترین موانع تصمیم گیری تبدیل و مصالح مردم قربانی درک های متفاوت از منافع ملی شده است.این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه شکاف بین مردم و دولت باعث ترس از تصمیم گیری های مهم و عدم اطمینان به حمایت مردم از این تصمیم گیری ها شده است، اضافه کرد: با این سطح از نزاع درون حکومت و شکاف مردم و دولت نمی شود برای ایران کار مهمی کرد. با این نزاع ها و شکاف ها نمی شود برای تورم و نظام چند نرخی ارز، قیمت گذاری حامل های انرژی، مساله آب و تحریم ها راه حل پیدا کرد.پزشکیان بیان داشت: بهترین راه حل های کارشناسانه نیز در میان نزاع های سیاسی و شکاف مردم و حکومت بی اثر می شود و خود موضوعی برای منازعه و شکاف بیشتر تبدیل می شود. آنگونه که در گذشته موضوعی ملی نظیر برجام به موضوع نزاع سیاسی و شکاف اجتماعی بدل شد.

کارشناس همراه با شفافیت و پاسخگویی راهبرد من است
وی تاکید کرد: می خواهم الگویی از سیاست ورزی و اخلاق سیاسی معطوف به توافق سازی را سرلوحه کار خود قرار دهم و شدت منازعات سیاسی و شکاف دولت و مردم را کم کنم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: دیگر اینکه ارجاع به امر کارشناسی وظیفه من است. هیچ گاه نمی پذیرم برای کسب رای در اینجا در حضور ملت ایران وعده های غیرکارشناسی و پوچ دهم. امر کارشناسی همراه با شفافیت و پاسخگویی راهبرد من است. من به کارگیری دیگران را براساس شایستگی های کارشناسی انجام خواهم داد.

پزشکیان یادآورشد: سوم اینکه من از رویکرد زورمدارانه، تحقیر و توهین می پرهیزم، این شیوه زندگی من است. من ارزش های دینی و اجتماعی خودم را دارم اما معتقدم در هیچ زمینه ای نمی توان دیگران را نادیده گرفت و تحقیر و توهین کرد. مردم ایران فهیم هستند و اخلاق مداری را ضرورت سیاست ورزی می دانم و نمایشی بی فایده. من در برخورد با رقبا و مواجهه با کارشناسان در زندگی اصول اخلاقی را همواره رعایت خواهم کرد.

وی تصریح کرد: من نقد پذیری و تن دادن به آزادی بیان را لازمه دولت شفاف، پاسخگو و بدور از فساد می دانم. من وعده های بی پشتوانه نمی دهم چون برای مردم احترام قائل هستم و ممکن نیست برای کسب رای یا خوشایند صاحبان قدرت و سرمایه مردم را فریب دهم. من دروغ نخواهم گفت و اگر موفق نشدم عذرخواهی خواهم کرد.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اطمینان دارم فقط با اتکا به راستگویی خودم و همه ارکان دولت اعتماد شما را جلب می کنم و این سرمایه عظیم ما در مسیر ساختن ایران خواهد شد. من در عمر خودم و خانواده ام از رانت ها بهره نبردم و به شما قول می دهم گزارشی درباره انواع رانت ها که در کشور توزیع می شود و جز فساد و نابرابری تولید نمی کنند به مردم ارایه کنم.

پزشکیان افزود: من به آزادی رسانه ها و شفافیت باور دارم. من معتقد به توسعه هستم و بقای کشور و توسعه مردم را گرو کارآمدی دولت می دانم. من به رعایت حقوق شهروندی باور دارم من رئیس جمهوری شنونده و پاسخگو خواهم بود نه سخنگو و ناشنوا . دولت من دولت شنیدن صدای مردم خواهم بود.

وی خاطرنشان کرد:‌ تکرار می کنم من دروغ نخواهم گفت. این بزرگترین رذیلت اخلاقی و ویروس کشنده است که مثل اپیدمی به جان سیاست ایران افتاده است. من از همه کسانی که با افتخار برای سربلندی و آبادی ایران رای می دهند تشکر می کنم و اطمینان دارم دوره جدیدی را در ایران شروع خواهیم کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021