عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۱-۲۷ ۰۵:۱۶

پویش حامیان آب ویژه مادران و دختران در استان اصفهان آغاز شد

اصفهان-احسان عالیخانی، خبرنگار عصررسانه : شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اولین پویش حامیان آب ویژه مادران و دختران را در آستانه سنت خانه تکانی در شهر هرند با بیش از 3 هزار و 500 نفر برگزار کرد.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی آبفای استان اصفهان با اشاره به پویش حامیان آب ویژه مادران و دختران با محوریت زنان و مدیریت مصرف آب که با حضور قائم مقام مدیرعامل آبفای استان اصفهان، فرماندار، شهردار، رئیس شورای شهر و رئیس آموزش و پرورش منطقه هرند برگزار شد گفت: آبفای استان اصفهان با همکاری اداره آموزش و پرورش و سازمان ورزش و جوانان با هدف فرهنگ سازی مصرف آب میان مادران و دختران در ایام خانه تکانی اقدام به برگزاری این پویش در سطح استان اصفهان نموده است.
مجید مختاری افزود: درصدد هستیم با اجرای این پویش مادران و دختران را بیشتر با واقعیت محدودیت منابع آبی آشنا کنیم تا این قشر با آموزش بیشتر با راهکارهای مصرف بهینه آب نقش موثری در فرهنگ سازی آب در میان اعضای خانواده ایفا نمایند. وی به کاهش بارش ها اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: امسال در فصل بارش شاهد کاهش ۵۵ درصدی بارندگی ها در استان بودیم این درحالیست که در چند سال گذشته با شیوع ویروس کرونا سرانه مصرف آب خانگی میان مردم افزایش یافته است، پس می طلبد با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی مردم را نسبت به مصرف صحیح آب ترغیب نمائیم.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی آبفای استان اصفهان به تاثیر آموزش دانش آموزان در مصرف درست آب پرداخت وخاطر نشان ساخت: یکی از راههای موثر فرهنگ سازی مصرف درست آب در جامعه آموزش مقاطع مختلف تحصیلی است که آبفای استان اصفهان برای تمام مقاطع تحصیلی برنامه های فرهنگی در راستای مصرف بهینه آب در دستور کار قرار داده است، مانند این برنامه که برای دانش آموزان در مقطع دبستان تا دبیرستان در نظر گرفته شده است.
در ادامه مدیر آبفای هرند به برنامه های فرهنگی که در زمینه فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در منطقه هرند اجراء شد پرداخت و اعلام کرد: منطقه هرند در شرق اصفهان قرار داردکه کویری محسوب می شود به طوریکه میزان بارندگی ها در این منطقه کمتراز ۱۰۰ میلی متر است و باید با مدیریت مصرف، این منابع محدود آبی را درست مصرف کنیم. مهدی شمس بیگی افزود: در سال های اخیر با اقدامات فنی و مهندسی، فرهنگی و تعرفه ای زمینه های مدیریت مصرف درست آب را در این منطقه مهیا کردیم و در حال حاضر مصرف سرانه آب شرب در منطقه شهری هرند ۱۷۵ لیتر درثانیه است. وی به برخی اقدامات فرهنگی که در راستای مصرف بهینه آب در منطقه هرند انجام شد اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه نخستین واژه به همراه برگزاری مراسم زنگ آب در مدارس، در مناطق شهری و روستایی منطقه هرند با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان با راهکارهای مصرف درست آب با استفاده از ظرفیت هنرمندان اجراء شد و نیز از طریق گروههای مروجین راههای درست مصرف آب به دیگر اقشار جامعه در سطح شهرها و روستاها آموزش داده شده است. فرماندار هرند در این مراسم ضمن قدردانی از آبفای استان اصفهان و منطقه هرند که اقدام به برگزاری این پویش در زمینه مدیریت مصرف آب نمودند گفت: همه می دانیم که ایران در منطقه گرم و خشک قرار دارد و این اقلیم آب و هوایی باعث شده که میزان بارندگی ها در کشور از میانگین در دنیا کمتر باشد، این در حالیست که ما می توانیم با مدیریت صحیح، همین منابع محدود را به صورت پایدار در دسترس داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *