عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۴ ۱۳:۰۳

یک نقره و ۷ حذف شده در روسیه

نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد در رقابت‌های بین‌المللی جام یاریگین در مبارزه فینال با شکست برابر حریف روسی، نایب قهرمان شد.

رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام ایوان یاریگین، روزهای ۵ تا ۸ بهمن ماه در شهر کراسنویارسک روسیه برگزار شد و تیم منتخب کشتی آزاد ایران با ۸ نماینده در این دوره از رقابت‌ها حضور یافت که حاصل تلاش آنان تنها کسب یک مدال نقره مبین عظیمی بود.
در رقابت‌های وزن ۹۲ کیلوگرم مبین عظیمی قهرمان جوانان جهان در دور اول با موسی علی‌اف از روسیه مبارزه کرد و با نتیجه ۷ بر ۴ پیروز شد. آزادکار کردستانی در مرحله یک‌هشتم نجم‌الدین‌اف را با نتیجه ۴ بر یک شکست داد. او در یک چهارم نهایی با نتیجه ۸ بر ۶ زاکیوف عظمت روسی را شکست داد و در جمع چهار نفر برتر قرار گرفت. مبین عظیمی در مرحله نیمه نهایی شمیل امام گادجی علی‌اف را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. عظیمی در دیدار فینال وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد برابر عبدالله کوربانوف از روسیه قرار گرفت و با نتیجه ۷ بر ۲ تن به شکست داد و نائب قهرمان شد.
یکی از مهمترین اتفاقات این رقابت‌ها شکست علی سوادکوهی بود که در دور دوم با آکایف از روسیه کشتی گرفت که با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد. مهدی حاجیلوئیان دیگر نماینده کشورمان در دور نخست وزن ۹۲ کیلوگرم به مصاف مالاچدبیروف از روسیه رفت و با نتیجه ۷ بر ۲ شکست خورد و او نیز با توجه به شکست این حریف روسی، وداع زودهنگامی داشت.
عادل پناهیان در وزن ۷۴ کیلوگرم در دور نخست برابر دبیرگادژیف از روسیه با نتیجه ۱۰ بر هفت شکست خورد.
در وزن ۹۷ کیلوگرم، ابوالفضل بابالو در دور نخست ۱۱ بر صفر از سد پاولوچنکو از بلاروس گذشت اما در دور دوم مقابل کوتسیف با نتیجه ۹ بر ۶ شکست خورد و باتوجه به شکست حریفش در نیمه نهایی، بابالو نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت . آرین سجادی دیگر نماینده کشورمان نیز در این وزندر دور نخست مقابل کوتسیف از روسیه با نتیجه ۱۳ بر صفر شکست خورد و حذف شد.
علی خرمدل در وزن ۶۵ کیلوگرم در کشتی اول ۶ بر ۲ مغلوب گادژی مراد رشیداف قهرمان جهان و دارنده برنز المپیک شد. خرمدل در گروه بازنده‌ها پس از یک پیروزی، در کشتی بعد مقابل نماینده روسیه شکست خورد و حذف شد.
سالار حبیبی در ۱۲۵ کیلوگرم نیز بعد از یک دور استراحت، ساندویار باتبایار مغول را ۱۱ بر صفر برد و بعد از آن ۱۳ بر ۹ از سد عبدالله کوربانوف گذشت، اما در یک چهارم نهایی ۵ بر ۴ به ژی‌وی دنگ چینی باخت و با توجه به باخت این کشتی‌گیر در نیمه‌نهایی، او نیز از دور رقابت‌ها حذف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021