عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۹ ۱۲:۰۰

۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه درمان به بیماران خاص گلستان پرداخت شد

گرگان- زهراکارزگر،خبرنگارعصررسانه: معاون بیمه و خدمات سلامت اداره کل بیمه سلامت استان گلستان گفت: از ابتدای سال تا کنون، ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای هزینه فاکتور درمان سه هزار و ۴۴۹ نفر از بیماران خاص و صعب العلاج استان گلستان پرداخت شد

علیرضا صحرایی  گفت: هر جامعه ای که به سمت صنعتی شدن پیش می رود و جوامعی که مشکلات اقتصادی و اجتماعی در آن اتفاق می افتد، علاوه بر مشکلات سلامتی جسم، بیماری های روحی و روانی هم مبتلابه آن جامعه هم می شود.

معاون بیمه و خدمات سلامت اداره کل بیمه سلامت گلستان از تحت پوشش قرار گرفتن خدمات روانشناسی در بیمه سلامت خبر داد و افزود: این خدمات به چند گروه فردی، خانوادگی، زوج درمانی تقسیم می شوند.

وی ادامه داد: در دسته اول همه روانپزشک ها با بیمه سلامت قراردا ببندند و خرید خدمت انجام دهند، دسته دوم دکترای تخصصی روانشناسی بالینی، سوم روانشناسان بالینی و دکترای روانشناسی سلامت و دسته چهارم دانشجویان رشته روانشناسی خدمات روانشناسی را انجام دهند.

صحرایی گفت: بر این اساس، سهمیه پرداخت دولت ۷۰ درصد است که از سوی بیمه سلامت پرداخت می شود.

وی افزود: این خدمات شامل کسانی که اختلالات رشد عصبی، کم توانایی ذهنی، اختلالات خواب و شخصیت دارند، می شود.

معاون اداره کل بیمه سلامت گلستان با اشاره به بسته ترمیم دندانپزشکی، گفت: این بسته از اول دی ماه جزو تعهدات بیمه سلامت قرار گرفته است و بیمه شدگان دارای سن ۶ تا ۱۸ سال می توانند از این خدمات بهره مند شوند.

وی با اشاره به تفاهم نامه بیمه سلامت با سازمان بهزیستی، افزود: در این راستا با ۲۹ مرکز توانبخشی در استان عقد قرارداد شده و افراد معلول تحت پوشش بهزیستی نیز می توانند از خدمات روانپزشکی استفاده کنند.

صحرایی گفت: این خدمات شامل؛ شنوایی سنجی، بینایی سنجی، کاردرمانی و گفتار درمانی می شود.

وی ادامه داد: در این راستا نیز ۷۰ درصد تعرفه بخش خصوصی از سوی بیمه سلامت و ۳۰ درصد دیگر از سوی بیمار یا بهزیستی به مرکز طرف قرارداد پرداخت می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021