عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۳-۲۷ ۱۰:۱۳

رییس دیوان محاسبات: اکثر مصادیق «حقوق های نامتعارف» مربوط به شرکت هاست

رییس دیوان محاسبات گفت: اکثر مصادیق «حقوق های نامتعارف» مربوط به شرکت هاست.

سید احمدرضا دستغیب در این مراسم ضمن تبریک سالروز ولادت مولی الموحدین(ع) و گرامیداشت مقام پدر، اظهار داشت: این ایام فرصتی مغتنم است تا با ارتقای معنویت، همدلی، همراهی و صمیمیت در دیوان محاسبات، بتوانیم از برکات و فیوضات آن بهره مند شویم.
دستغیب درخصوص گزارش های تطبیقی تهیه شده از سوی دیوان محاسبات نیز بیان داشت: این مجموعه گزارش ها که مورد استقبال مسئولان و سیاستگذاران واقع شده، با فراهم آوردن قابلیت بهره برداری تمامی ذینفعان از ادبیات گزارشگری دیوان محاسبات، امکان تطبیق و مقایسه جداول بودجه و تفریغ بودجه سنواتی، مصوبات تلفیق و نظرات کارشناسی این نهاد نظارتی را به شکل همزمان و در قالب یک مجموعه واحد، میسر کرده است.
وی با بیان اینکه جلسات رسیدگی دیوان محاسبات در موضوع شرکت ها با توجه به دستور مستقیم رهبر معظم انقلاب اسلامی، به طور مستمر در حال برگزاری است، خاطر نشان کرد: شکل های جدیدی از مالکیت در کشور ایجاد شده که با انتقال دارایی های بیت المال به شرکت های تابعه یا به عبارت دقیق تر شبه دولتی ها، خود را از نظارت مبرّا می دانند؛ در حالی که وظیفه دیوان محاسبات است تا به این حوزه ورود داشته باشد.
رئیس کل دیوان محاسبات گفت: بیشتر مواردی که از آن با عنوان «حقوق های نجومی» یاد می شود، مربوط به شرکت هاست که برخی درتلاشند تا از این حیاط خلوت برای هزینه کردهای غیرشفاف خود، بهره ببرند.
دستغیب، ملاک عمل در دیوان محاسبات را براساس مّر قانون، دانست و بیان داشت: این نهاد نظارتی هیچگونه ملاحظه و تعارفی در برخورد با بی انضباطی های مالی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *