عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۲-۱۲-۰۸ ۰۶:۴۷

سرمایه‌گذاری در صنعت نفت برای تحقق رشد ۸ درصدی ضروری است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای رسیدن به رشد ۸ درصدی اقتصاد باید در صنعت نفت سرمایه‌گذاری کنیم، گفت: در برنامه هفتم توسعه بر استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت با اولویت توسعه میدان‌های مشترک تأکید شده است.

مجتبی یوسفی در آیین گشایش چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین سهم اقتصاد در اختیار دولت است، اظهار کرد: اگر دولت حرکت کند، سایر بخش‌ها نیز حرکت خواهد کرد. وی با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم در برنامه هفتم به رشد ۸ درصدی برسیم یکی از مهم‌ترین بخش‌ها که باید به آن توجه شود، صنعت نفت است، افزود: در مجلس باید قوانینی که تولید ساخت داخل را تسهیل می‌کند به تصویب برسد. عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در رشته‌های مختلف وجود داشت، اما قانونی نبود، گفت: سال ۱۴۰۰ در مجلس قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تصویب شد که هم حمایتی و هم بازدارنده بود. وی تصریح کرد: اکنون فهرست شرکت‌های داخلی از واردکنندگان پیشی گرفته است تا اقتصاد مقاومتی به‌معنای واقعی عملیاتی شود.
یوسفی تأکید کرد: برای رسیدن به رشد ۸ درصدی اقتصاد باید در صنعت نفت سرمایه‌گذاری کنیم. در برنامه هفتم توسعه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت با اولویت توسعه میدان‌های مشترک مورد تأکید قرار دارد. این به‌معنای ایجاد اشتغال و بازار برای تولیدکنندگان صنعت نفت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *