عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۱۰:۳۵

وزیر ارتباطات : با بیش از ۲۰ مورد خرابکاری در روز انتخابات برخورد شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از خنثی کردن بیش از ۲۰ مورد خرابکاری ارتباطی در روز انتخابات خبر داد.عیسی زارع در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در روز رای‌گیری بیش از ۲۰ مورد تلاش برای خرابکاری داشتیم تا شبکه ارتباطی دچار بحران شود اما تمامی اینها کشف و برخورد شد حتی یک مورد داشتیم که یک و نیم متر حفاری برای رسیدن به کابل فیبر نوری کردند ولی کشف و خنثی شد

وی اضافه کرد: ۹۹ درصد استعلامات رای‌گیری برخط بود و تجربه موفقی برای وزارت ارتباطات و وزارت کشور ثبت شد و یک قدم به انتخابات تمام الکترونیکی نزدیک شدیم. انتخابات در ۴ حوزه تمام الکترونیکی انجام شد که مردم با کمترین معطلی توانستند رای دهند. ۸۶ درصد رای‌دهندگان هم با کارت ملی مراجعه کردند.
زارع‌پور درباره پرتاب ماهواره پارس ۱ هم یادآور شد: ماهواره پارس ۱ هفته گذشته با ماهواره‌بر سایوز از روسیه پرتاب شد. ماهواره سنجش آن ۱۰۰ درصد ساخت داخل است. همچنین آزمون‌های مداری آن در حال انجام است و زیرسامانه های ماهواره به خوبی کار می کنند که ظرف یکی دو ماه آینده از تصاویر این ماهواره استفاده می‌شود. ماهواره پارس ۱ پیچیده ترین ماهواره ما محسوب می‌شود و دوربین‌های خیلی پیشرفته‌ای در آن به کار رفته است.وی ادامه داد: یکی از کارهای خوب دولت سیزدهم فراهم کردن زمینه برای ورود بخش خصوصی در حوزه صنعت فضایی است ما چند روز گذشته بزرگ ترین قرارداد تاریخ کشور را با بخش خصوصی منعقد کردیم.وزیر ارتباطات همچنین درباره سرعت اینترنت بیان کرد: ما شبانه‌روز درگیر هستیم که سرعت اینترنت را افزایش دهیم و اگر این امکان باشد قطعاً یک دقیقه هم صبر نخواهیم کرد. به زودی ۷ میلیون خانوار را با فیبر نوری پوشش خواهیم داد که می تواند سرعت اینترنت را تا ۱۰۰ برابر افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021