عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۹ ۱۱:۱۷

کشف ۶۵۰ هزار قوطی شیرخشک از محتکران

این شیرخشک‌ها به سازمان‌های مربوطه تحویل داده خواهد شد تا درباره آن تصمیم گیری شود.
​رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف قریب به ۶۵۰ هزار قوطی انواع شیرخشک در اجرای طرح برخورد با احتکار شیرخشک خبر داد.

به گزارش امید روز به نقل از ایلنا، سردار حسین رحیمی با اشاره به اینکه پلیس امنیت اقتصادی با رصد دقیق موضوعات و مسایل اقتصادی کشور سعی و تلاش خود را بکار بسته است تا اجازه ندهد برخی سوداگران اقتصادی برای کسب منافع باد آورده اقتصاد کشور را به چالش بکشانند، گفت: در ماه‌های اخیر با توجه به التهابات صورت گرفته در عرضه شیر خشک در برخی از نقاط کشور رسیدگی به این موضوع نیز در دستورکار پلیس امنیت اقتصادی فراجا قرار داده شد.

وی با اشاره به اینکه با هماهنگی و هم افزایی کارشناسان سازمان غذا و دارو، دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان تعزیرات این موضوع به‌صورت ویژه مورد پیگیری قرار گرفت، گفت: در همین راستا نیز طرح سراسری برخورد با احتکار شیرخشک در کشور به اجرا درآمد که البته اجرای آن همچنان ادامه دارد.

رحیمی ادامه داد:‌ در حال حاضر با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی پلیس امنیت اقتصادی فراجا در استان‌های قزوین، البرز و خراسان رضوی سه انبار احتکار شیر خشک شناسایی و با آنان برخورد شده است.یکی از این‌ انبارها در یکی از شهرک‌های صنعتی واقع در استان البرز بود که از آن ۱۷۲ هزار و ۴۴۰ قوطی شیر خشک و همچنین مقدار ۲۹ هزار و ۷۰۰ کیلو گرم مواد اولیه شیر خشک کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا افزود:‌ همچنین در عملیاتی دیگر ماموران پلیس امنیت اقتصادی فراجا با استفاده از منابع اطلاعاتی در یکی از شهرک های صنعتی استان خراسان رضوی تعداد ۲۴۳ هزار و ۶۵۹ قوطی پودر شیر خشک ۴۰۰ گرمی در برندهای مختلف و تعداد ۳۲۰ هزار قوطی ۴۰۰ گرمی انواع شیر خشک را کشف و ضبط کردند. در استان قزوین نیز از یک انبار مقادیر قابل توجهی شیرخشک احتکار شده کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح همچنان در دستورکار پلیس امنیت اقتصادی فراجا قرار دارد، افزود: تاکنون نفراتی نیز در این خصوص دستگیر شده‌اند که برای آنان پرونده‌هایی با موضوع احتکار و اخلال در نظم بازار تشکیل شده و روانه دادسرا شده‌اند. چند نفری هم متواری هستند که تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با بیان اینکه در مجموع و تاکنون ۶۴۶ هزار و ۹۹ قوطی انواع شیر خشک از محتکران کشف و ضبط شده‌است، گفت: با تشکیل کار گروه نظارتی با حضور نمایندگان سازمان غذا و دارو و کارشناسان و مسئولان مربوطه در این حوزه مقرر شد به منظور کنترل بازار در زمینه عرضه شیر خشک سرکشی‌ها و نظارت‌های مستمر توسط تیم‌های نظارتی انجام شود.

رحیمی با اشاره به اینکه در هجمه ها و تحریمهای اقتصادی ظالمانه دشمنان علیه کشور ما هر گونه احتکار و دیو مایحتاج مردم در حقیقت خیانت به مردم محسوب می‌شود، گفت:‌ این شیرخشک‌ها به سازمان‌های مربوطه تحویل داده خواهد شد تا درباره آن تصمیم گیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021